Filtre (0)
Toplam 1014 ürün görüntüleniyor.

Yıkanabilir Halı

Evin eşyalarını yenilemeyi düşünüyorsak, artık eşyaların değişim zamanı geldiyse ya da baştan bir ev döşeyeceksek ilk alınacaklar her zaman bellidir. Evin halısı, koltukları ve perdesi listenin ilk sırasındadır. Diğer eşyalar ve aksesuarlar bunlara göre şekillenir. Halılar evin özenle alınan mobilyalarını veya perdelerini daha da gösterişli hale getirdiği gibi çok kötü bir görüntüye de neden olabilir. Bunun için halı seçimi özen ister.

Halı Nedir?

Halı yere serilen bir ev eşyasıdır. Halı yere konulduğu gibi çok çeşitli kullanım alanları da vardır. Önceden kilimlerin duvara asılmasından gelen bir adetten de olabilir ki halıların duvara asılan çeşitleri de mevcuttur. Halılar pamuk ipten ya da yünden dokunur. Makine halıları ya da el dokuma halıları gibi çeşitlilik gösterir ve tabiki her bütçeye hizmet eder.

Halı Çeşitleri

Halının kullanım alanının çok olması ve her evde muhakkak tercih ediliyor olması çeşitliliğinin de fazla olmasına neden olmuştur. Her desenden, her dokudan ve her boyuttan çeşit çeşit halılar mevcuttur. Tüm bu desen çeşitliliğinin yanında şekil çeşitliliği de fazladır. Kare, dikdörtgen ve yuvarlak halılar kullanım yerine göre tercih edilmektedir.

Halı Seçimi

Halının bu kadar tercih edilen bir ürün olması onun çeşitliliğini de arttırmıştır. En çok tercih edilen halılar arasında şüphesiz ki en fazla satın alınanı yıkanabilir halılardır. Günümüzün en büyük problemi olan pandemi de zamanın büyük bir kısmını evde geçiriliyor. Böylece ev eşyaları daha çok kullanılıyor. Ev eşyaları kullanıldıkça yıkamaya olan ihtiyaçta artıyor. Her zaman halı yıkama zahmetli bir iş olarak görülmüştür. Bunun için kırk dereceye kadar evde ki çamaşır makinalarında yıkanabilen halılar üretilmiştir.

Yıkanabilir halılar, yolluklar, kilimler hepimizin evinde vardır. Şıklık kadar rahatlıkta önemlidir. Bu yüzden ev eşyalarında pratiklik önem kazanmıştır. Önemli olan yıkanabilir halıların yıkandıktan sonra eski formunu, kalitesini rengini kaybetmemesidir. Halı üreten firmalarda bunun için bunun için her zevke ve bütçeye uygun yıkanabilir halı üretmektedir.

Hijyene her zamankinden daha çok önem vermeye başlanmıştır. Özellikle çocuklu aileler bu nedenle çocuklarına ve kendilerine temiz ve sağlıklı ortamlar sunmak için yıkanabilir halıları tercih etmektedir. Halının leke tutmaması, toz tutmaması kadar önemlidir. Yıkanabilir halı ilk önce sağlık açısından ilk tercih sebebidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.