Filtre (0)
Toplam 1856 ürün görüntüleniyor.

Oturma Odası Halısı

Günümüzde oturma odasının dekorasyonunu ilk tamamlayan en önemli kritik parçalardan biride halılar titizlikle seçtiğiniz ev eşyalarınızdan biridir. Genelde dekorasyona uygun olan atmosferi yakalayabilmek adına konforlu yaşam alanları oluşturmak amacı ile de oturma odası halısı, değişken modellere sahip olur.

Oturma Odası Halısı Seçimi

Evinizin en sık kullanılan alanlarından biri olan oturma odası için halıları seçerken öncelikle dekorasyona önem vermek gerekir. Yalnız oturma odalarının dekorasyonunu belirleyen en önemli mobilya oturma odası takımı olduğu için sonrasında perde gibi ev tekstil eşyalarıyla beraber oturma grubunun renkleri ve tarzı dikkate alınır. Klasik ya da avangart tarz mobilyalarda koltuklarınızın stiline uygun olması ve de klasik desenlerin öne çıktığı halılar, odayı uyumlu bir tarzda tamamlanır. Bir başka püsküllü halılar, antik halılar, eskitme klasik halılar ya da klasik desenli halılar doğru bir seçim olabilir ve ya zıt bir etki olmasını istemiyorsanız perde ve duvar rengini bir bütün olan tonlara öncelik vermeniz gereklidir.

Oturma Odası Modelleri

Evinizin oturma odalarının halısı, çok şık bir renk, doku ve desen çeşitliliği ile firmamız koleksiyonunda yer alır. Renkler açısından füme, bej, hardal, beyaz, buz mavisi gibi renkler ve ya modern desenler eşliğinde temin edilebilirsiniz. Sadece tek renkli olan oturma odası için halı modelleri ise genellikle düz tasarımlara göre bir alt tonda ve ya bir üst tonda renkler geçişleri ile süslü ürünler olup hem sade ve şık hem modern tasarımları tercih edenlere hitap eder. Günümüzde dekoratif halı modelleri arasında ise en sanatsal bir hava taşıyan model çiçek desenleri ve geometrik desenler öne çıkar.

Oturma Odası Halısı Nasıl Temizlenir?

Bu oturma odaları sık kullanılanım alanları olduğu için halılar çabuk tozlanabilir. Günlük hayatımızda kullanımda oluşabilecek genellikle toz ve kir birikintilerinin önüne geçebilmek için halıların düzenli olarak bir elektrikli süpürge ile süpürülmesi gereklidir. Rutin süpürme işleminin yanı sıra halının dokusuna da çok dikkat etmek gerekir. Ayrıca polyester, poliproplen cinsi olan iplerden üretilen makine halısı standart şekilde temizlenebilir. Bunlar lekelendiğinde lekenin halıların içine işlemesini önlemek için de hemen tampon yapılması ve ya uygun şekilde silinmesi gerekir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.