Klasik Tarzda Halı Modelleri

Klasik dekorasyon ürünlerinin her biri uygulandıkları mekanlara son derece görkemli ve şaşalı özel bir görünüm kazandırmaktadır. Bu sebeple özellikle dekorasyon alanında klasik tarzı benimseyen pek çok kişi bulunmaktadır. Bunun en büyük sebebi klasik dekorasyonların düzenlemelerinin sürpriz içermemesi ve kesin kurallarının olmasıdır. Özellikle oymalı ve işlemeli modellere yer verilmektedir. Klasik tarzlarda üretilen ev ürünlerinden birisi de klasik halı modelleridir.

Klasik Halı Modelleri

Klasik tarzda dekore edilmiş olan evlerde mobilya ile zemin bütünlüğünün sağlanması için klasik tarz halılar tercih edilmektedir. Özellikle bu tarz halılarda kahverengi, vizon, krem, gri ve bej renkli halılar tercih edilmektedir. Bu tarz halıların detay renklerinde ise altın sarısı ve bordo gibi sıcak tonlar yer almaktadır. Bu tarzlarda üretilen halılar kullanıldıkları alanlara zengin bir hava katmaktadır.

Özellikle son yıllarda modern yaklaşımları ile harmanlanarak hazırlanmış olan modern klasik halılar son derece geniş çözümler sunmaktadır. Günümüzde klasik halılarda mor, lila gibi renklerin de kullanmaya başlanması klasik tarzın günümüze ayak uydurulmasını sağlanmıştır.

Klasik Halılar ve Dekorasyon Kombini

Klasik halıların diğer halı çeşitlerinden farkı renk ve desenlerin zenginliğidir. Halı üzerinde farklı pek çok motifin yanı sıra asil bordo ve sıcak kırmızı renkleri ile oldukça hoş bir görüntü kazandırmaktadır. Ağırlıklı olarak çiçek motiflerinin kullanıldığı klasik halılarda farklı pek çok renk çeşitliliği de bulunmaktadır.

Günümüzde ev dekorasyonunda klasik modeller sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Evlerdeki tüm eşyaların birbiri ile bütünlük sağlaması için klasik halılar çok sık tercih edilmeye başlanmıştır. Renk ve model çeşitliliği ile klasik halılar arasından sizlerde zevk ve tercihinize göre seçimler yapabilirsiniz.

Klasik Halılarda Model Çeşitliliği

Model çeşitliliği denildiği zaman şüphesiz akla ilk gelen modeller klasik halılar olmaktadır. Geleneksel Türk ve İran halılarına gönderme yapan bu tip halı çeşitliliği oldukça fazladır. El dokuma halısı veya makine halısı olarak sizlere farklı çeşitler sunmaktadır. İster makine yalısı ister el dokuma halısı olsun her iki modelde de görsel zenginlik sunmaktadır. Bu sayede kullanıldıkları alanları zenginleştirmektedir.

Yün ve iplikten dokunan çeşitleri olduğu gibi polyester, akrilik dokuma gibi tipleri de bulunmaktadır. Fakat dokuma tekniği fark etmeksizin klasik halılar sağlam ve dayanıklı bir duruşa sahiptir.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.