Filtre (0)
Toplam 109 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Klasik Halılar

Genel olarak evleri zenginleştiren klasik halı çeşitleri, gerek renk tercihleri olsun gerekse üzerindeki motifleri sayesinde olsun ata yadigarı gelenekleri de günümüze taşır. Estetik olan duruşları ve her motifin arkasında yatan hikayeleriyle kültürel köprü vazifeleri görürler. Klasik halıların, genelde evlerin her noktasında kendisine yer açabilmeleri ise modern ve de klasik dekorasyon unsurları ile beraber yakaladıkları uyumlu şekilde açıklanırlar.

Klasik Halı Nedir?

İplik tipi ve ya dokuma tekniğinden bağımsız şekilde değerlendirildiğinde klasik halılar çeşitlerinin ortak özelliği, kullanılmakta olan desen ve renkler olur.

Geleneksel Türk ve ya İran halılarına gönderme yapan bu halı çeşitleri ister el halısı olsun isterse makine halıları olsun, motiflerindeki görsel olan zenginlik sayesinde mekanları da doldurarak zenginleştirir. Buna ek olarak yün ve ya ipek iplikten dokunmakta olan çeşitleri olduğu gibi de polyester ve de akrilik dokuma kumaşlar üzerine dijital baskılı tipleri vardır.

Klasik Halı Dekorasyonu

Klasik halıların başka halı çeşitlerinden farklı, renk ve ya desen zenginliğinde gizli olur. Sıcak kırmızılar, asil olan bordolar, dingin lacivertler, sakin ve duru bej ile pastel panoların üzerine de işlenen canlı motifler, güçlerini geçmişten ve geleneklerden alırlar.

Ağırlıklı olarak çiçek ve de madalyon motifleri kullanılan genelde klasik halı desenleri, zengin olan Doğu kültürünün ürünleri olur. Bir zamanlar sultanların saraylarını bile süsleyen halılar, oryantalizmin günümüz Avrupa'da giderek yayılması sonucunda da kral ve kraliçelerin sarayları Avrupa'da kendine yer edinmiş olur.

Klasik Halılar Kombini

Klasik salon halıları genel olarak farklı ebatlarda yapılan üretimlerinin sayesinde her tip evlere uyan boyutlara sahiptir. Ayrıca halı satın alırken çok dikkat edilmesi gerekli olan unsurlardan en önemlisi de ebatları olup şekilleri, deseni ve ya renkleri ise ebatlarına iyi bir şekilde karar verildikten sonra seçilmelidir. Buna ek olarak salonunuzun ebatlarına uygun olan halıyı seçtikten sonra da renk, desen ve ya şekil konusunda rahat hareket edebilirsiniz. Genel olarak günümüzde evin aldığı ışıkların miktarı, duvarlarınızın rengi ve de evlerin yer döşemelerine de klasik halı modelleri seçiminde çok fazla dikkat etmeniz gerekir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.