Filtre (0)
Toplam 240 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10

Çocuk Odası Halıları

Ebeveynlerin çocukların odaları için kullandıkları çocuk odası halısı ile ilgili bilgiler aşağıda yer alır.

Çocuk Halısı Nedir?

Günümüzde çocuk odası halısı seçimleri diğer odaların halı seçimlerine göre çok daha keyifli olur. Yatak odanız için genelde pastel renkli halı tercih ederken çocuklar için ise daha canlı renkler ve de daha canlı desenler arasında kaybolabilirsiniz.

Çocuk Odası Halısında Dikkat Edilecek Unsurlar

Öncelikle çocuk odası, çocukların hem ailesi ile hem de arkadaşları ile birlikte ev içinde en çok vakit geçirdikleri alan olur. Oyun oynarken atıştırılan yiyeceklerin de kırıntılarının döküleceği, pek çok oyun boyaların etrafa sıçrayacağı, yine oyun hamurlarının halıya yapışacağı, serbest olan ayakların çıplak olarak halı üzerine basacağı düzgün bir halıyı seçilmelidir. Dolayısıyla kullanım amacı açısından da seçiminizi kolaylaştırması adına ve de çok kirlenen mekanda kullanılacağı için de önceliği halının malzemesine vermelisiniz. Ayrıca çocuk oyun halısı adına ince modelleri, üzerinde yatarak kitap okunabilmesi için de kalın modelleri seçerken, alerjik bünyeler için anti bakteriyel çocuk halıları seçeneklerini incelemek mümkündür.

Çocuk Halısı Boyutları

Çocuk odalarında çoğunluk ile 80 cm x 150 cm ve ya 120 cm x 180 cm ölçülerinde olan halılar tercih edilir. Fakat odanın genişliğine ve döşenme şekline göre de bu ölçüler her daim değişkenlik gösterebilir. Genel olarak sıcak evler adına çocuk odası kilim seçeneğine, dar odalar için ise çocuk odası yolluk seçeneğine göz atabilir ve ya yuvarlak çocuk halıları tercih edebilirsiniz. Çocuğunuza uygun bir halı malzemesini seçerek odaya göre ölçülere karar verdiyseniz, çocuğunuzun fikrini de almalısınız.

Kız çocuk halısı ve ya erkek çocuk halısı olarak sınırlandırmaktansa kendi odasının halı seçimlerini çocuğunuzla birlikte yapmanız durumu çocuğunuzun odasını da sahiplenmesine yardımcı olur. Hemen hemen her odada olduğu gibi çocuk odasında da halınızın duvar, perde ve ya mobilya renkleri ile uyumu son derece önemli olur. Az renkli, sade odada renkli halılar kullanmak odaya dinamik katarken, renkli odaya desenli halı koymak karmaşalara sebep olabilir. O yüzden de renkli odalara sade model, sade odalara da renkli – desenli model önerilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.