Her Oda İçin Halı Modeli: 6 Odaya 6 Halı Modeli Önerisi

Her Oda İçin Halı Modeli: 6 Odaya 6 Halı Modeli Önerisi

  Halılar, ev zeminin kaplanmasını sağlayan ev dekorasyonu parçalarından biri. Evlerdeki odaların şık görünmesini sağlayan halılar odanın sıcak kalmasını,eşyaların daha şık görünmesini ve evinizin düzenli görünmesini sağlar. Evdeki oda sayınıza bağlı olarak farklı halı modelleri ile odalarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Her bir oda için yapılan halı önerilerini sizin için şöyle listeledik.

   Her Odaya Farklı Bir Halı Modeli Konulmalı mı?

  Ev içindeki odaların her biri farklı bir özelliğe veya dekorasyona sahip olabilir. Bu yüzden odalarınızın özelliğine ve dekorasyonuna bağlı olarak halı seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Bu duruma bağlı olarak dilediğiniz odaya uygun bir model seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

  Örneğin, salonunuzdaki eşyalar daha modern ve ağır bir görünüme sahipse salonunuza bu duruma uygun olarak bir halı seçiminde bulunabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz bulunuyorsa ve çocuk odanız için çocuk odası halısı modellerinden uygun bir modeli tercih edebilirsiniz. 

  Salon İçin Uygun Halı Modelleri

  Evde halı denildiğinde ilk akla gelen odalardan biri olan salon, halı seçiminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Salon dekorasyonlarına bağlı olarak halı seçimini gerçekleştirebilirsiniz. 


  Salon halısı makine halısı, el dokuma veya dijital baskı olarak tercih edilebilir. Bu dokuma türlerinden beğendiğiniz bir modeli salonunuzun genel durumuna bağlı olarak tercih edebilirsiniz.


  Salondaki eşya modeliniz de salon için halı seçiminde belirleyici bir yöne sahiptir. Salon eşyalarınız rustik veya vintage modelinde ise eskitme halı modellerini tercih edebilirsiniz. 

  Mutfak İçin Uygun Halı Modelleri

  Mutfaklar genellikle evin halı olmayan bölümü olarak bilinse de mutfak tarzınıza bağlı olarak bir halı kullanımı tercih edebilirsiniz. Mutfak halısı için seçim yaparken bu halı türünün kolay temizlenebilir olması ilk kriter olarak öne çıkıyor. Ayrıca mutfak dekorasyonunuza bağlı olarak da seçim yapmanız öneriliyor.


  Mutfaklar için kolay bir kullanım özelliği sunan kilimler, özellikle kolay temizlenebilir oluşu ile dikkat çekiyor. Kilimler ince yapıları ile mutfak zeminine şıklık katar ve dilediğiniz zaman kolaylıkla silkeleyebilirsiniz. Baskılı mutfak halıları da yine kolay temizlenebilir ve yıpranmaz yönleri ile mutfaklar için iyi bir tercih olabilir.

  Oturma Odası İçin Uygun Halı Modelleri

  Oturma odasının ayrı olarak kullanıldığı evlerde halı seçimi için konforu ve şıklığı ön planda tutabilirsiniz. 


  Ayrıca oturma odanızın mobilyaları da yine bu seçimde belirleyici olmalıdır. Örneğin, sade ve şıklık sunan İskandinav tarzı mobilyalara sahip bir oturma odası için İskandinav halı modelleri iyi bir tercih olabilir. Oturma odası halısı için yine baskılı veya dokuma halı modellerinden sizin için uygun olanı tercih edebilirsiniz. 

  Koridor İçin Uygun Halı Modelleri

  Evin odalarını birbirine bağlayan koridorlar, halı için uygun olan bölümler arasında yer alıyor. İnce ve uzun koridor halıları, hem koridorunuza şıklık katar hem de koridor zemininden eve soğuk yayılmasını önler. 


  Koridorlar için mevsimlik halılar kullanabilirsiniz. Örneğin, soğuk dönem için yün dikdörtgen halı modelleri iyi bir tercih olabilir. Yaz ayları için de dilerseniz koridorlar için kilim tercih edebilirsiniz. 

  Çocuk Odası İçin Uygun Halı Modelleri

  Çocuğunuzun odası için halı modeli tercih ederken odadaki mobilyaları, odanın genel yapısını ve çocuğunuzun beğenisini göz önünde bulundurabilirsiniz. Çocuk odası halısı diğer halılardan farklı olarak çocukların seveceği desenlere sahip olabilir. 


  Erkek ve kız çocuklarının sevdiği süper kahramanlar veya renkler buna bağlı halı modellerinde değişkenlik gösterebilir. Ayrıca bebeğinizin olduğu odayı sıcak tutması için yün halı modellerini tercih edebilirsiniz.

  Dış Mekan İçin Uygun Halı Modelleri

  Dış mekanlar halı için pek tercih edilmese de hem dekoratif olarak hem de sıcak tutması açısından dış etkenlere dayanıklı modeller iyi bir tercih olabilir. Dış mekan halıları olarak bilinen grup genellikle kilimlerden oluşuyor.


   Balkon, teras veya veranda için tercih edeceğiniz kilim modelleri ile hem bu alanlara şık bir görünüm katabilir hem de soğuktan ayaklarınızı koruyabilirsiniz. 


  Odalarınıza uygun halı seçenekleri için linke tıklayın, dilediğiniz modeli hemen satın alın!