Havluya Dair


Her evde bulunan ve gün içerisinde bir kaç defa farklı amaçlar ile kullanılan bir ürün vardır. Birçoğumuz için önemsiz bir bez parçası olarak görülen havlular aslında hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bizim adetlerimizde de havlu önemli bir yer edinmektedir. Hatta evlenecek kızların ve erkeklerin çeyizlerinde de bir birinden güzel ve farklı işlemeler bulunan havlu modelleri bulunmaktadır. 

Havlu bir bez parçası olarak görülse de evler için vazgeçilmez bir eşyadır. Birçok farklı amaç için havlu çeşitleri bulunmaktadır. Havlular yapımında kullanılan malzeme ile farklı kalitede ve özelliklerde bulunurken üzerinde yer alan işlemeler ve desenler ile farklı renk çeşitleri de bulunmaktadır. Bu kadar farklı çeşidi ve kullanım alanı olması havlu alırken de bazı durumlara dikkat edilmesine neden olmaktadır. 

Havlu Modelleri

Havlu modelleri kullanım alanlarına göre farklı renklerde ve desenlerde olabilmektedir. Havlu modelleri arasında farklı çeşitlerin ve özelliklerin olması havlu fiyatları açısından da farklı skalalar oluşturmaktadır. Havlu seçimi yaparken kullanılacak olan alana göre bazı özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Havlular en çok banyo ve lavabo gibi alanlarda kullanılmaktadır. Direkt olarak vücudumuz ile temas ettiği ve çoğu zaman kurulanmak için kullanıldığı için bu alanlarda pamuklu havlu modelleri daha çok tercih edilmektedir. Genel olarak bu havlu modelleri daha yumuşak yapıdaki malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Ayrıca ev ve işyerlerinde kullanımları haricinde özellikleri yaz aylarında da havlular önemli bir eşya olarak kullanılmaktadır. 

El ve Yüz Havlusu

Gün içerisinde en çok kullandığımız havlu türleri el ve yüzlerimizi kurulamak için kullandığımız havlu modelleri el ve yüz havlusu olmaktadır. Genel olarak tek bir havlu gibi görünse de aslında el ve yüz için farklı havlu türleri bulunmaktadır. El ve yüz silmek ya da kurulamak için kullanılan havlular lavabolarda daha çok kullanılmaktadır. Orta büyüklükte olan bu havlular hayallerimizin bile ötesinde farklı renk ve desenler içerebilmektedir. 

El için kullanılan havlu çeşitleri sadece el silmek üzere en çok mutfak ve lavabo gibi alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle mutfak gibi tehlikeye açık alanlarda kullanılan bu havlular her an yanımızda taşınabilecek şekilde küçük olarak tasarlanmıştır. Lavabolarda kullanılan havlu çeşitleri düşünüldüğünde daha küçük olan bu havlular mutfaklardaki en büyük yardımcımız olmaktadır. El ve yüz için olan havlu fiyatları modeline rengine ve kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir.

Ayak Havlusu

Havlu kullanımı genel olarak hijyen için oldukça önemlidir. Aynı ev içerisinde de olsa hijyen açısından her bir bireye ait bir havlu bulunması oldukça önemlidir. Bunun yanında kullanım alanlarına göre de farklı havlu çeşitleri kullanmak gerekmektedir. Bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken el, yüz ve ayak için farklı havluların kullanılmasıdır. 

Bu alanda genel olarak ayrımın kolay yapılabilmesi için ayak havlusu olarak farklı havlu modelleri bulunmaktadır. El ve yüz için kullanılan havlulardan ayırmak için ayak havlularında genel olarak ayak deseni bulunmaktadır. Ayak havluları diğer havlu modelleri arasında daha basit yapıda olabilmektedir. Bunun nedeni ise genel olarak insan cildinin en dayanıklı ve kalın deri yapısı ayaklarımızda bulunmasıdır.

Ayak havlusu olarak kullanılan havlu modelleri hem ayakların kurulanması için kullanılırken hem de ıslak zeminlerde kaymayı engellemek içinde kullanılabilmektedir. Ayak havluları da tıpkı diğer havlu modellerinde olduğu gibi farklı kalitelerde, farklı renk ve desenlerde olabilmektedir. Ayak için özel olan havlu fiyatları ise diğer pamuklu havlu modelleri açısından daha uygun olmaktadır.

Banyo Havlusu

Hayatımızda el ve yüz havlusundan sonra en çok kullandığımız havlu çeşitleri arasında banyo havlusu bulunmaktadır. Günün yorgunluğunu attığımız bir duşun ardından sıcak ve yumuşak bir havluya sarılmak bizlerin tüm yorgunluğunu almaktadır. Bu nedenle banyo havlusu oldukça önemli olan havlular arasında yer almaktadır. 

Banyo havlusu seçerken pamuklu havlu modelleri seçmek çok daha önemlidir. Yumuşak olan pamuksu iplikten üretilen banyo havlusu vücudumuza zarar vermeyerek yumuşak dokusu sayesinde daha rahat bir kurulanma sağlamamıza yardımcı olmaktadır. Banyo havluları genel olarak cinsiyetlere göre farklı renk ve desenler barındırmaktadır. Çiftler için özel tamamlayıcı renk ve desenlere sahip havlularda bulunmaktadır. 

Misafir Havlusu

Misafir bizim kültürümüzde çok ayrı bir yere sahiptir. Bu nedenle her zaman misafirlerimize özel eşyalarımız bulunmaktadır. Özellikle hijyen açısından düşünüldüğünde lavabo gibi alanlarda kullanılan havlular açısından da misafire özel havlularımız bulunmalıdır. Misafir havluları genel olarak misafirlerimizin kendini özel hissetmesini sağlayacak şekilde olmaktadır. 

Misafir havlusu olarak her kullanım alanı için el, yüz, ayak ve banyo havlusu olarak farklı havlu modelleri bulunmaktadır. Misafirlerinize özel farklı ve onları özel hissettirecek desenlerde havlular seçerek misafirlerinizi mutlu edebilirsiniz. 

Çeyizlik Havlu

Kültürümüzde evlenecek olan gençlere evliliklerinde eşlerine hediye edilmek üzere çeyiz hazırlanmaktadır. Kız isteme ve nişan gibi merasimlerde damat tarafı tarafından hazırlanan bohçalarda gelin için ve evlenecek çift için özel hediyeler bulunmaktadır. Çeyizlerde en dikkat edilen eşyalar arasında ise havlular gelmektedir. 

Çeyizlerde kullanılan havlular genel olarak özel işlemlere sahiptir. Ayrıca bu havlu modelleri en kaliteli havlulardan özel olarak seçilmektedir. Genel olarak çeyizlerde bulunan havluların kenarlarında özel işlemler bulunmaktadır. Ayrıca düğünlerde de genel olarak gelen misafirlerin araçlarına özel havlular bağlanmaktadır. Bu havlular misafirler için evlenecek çiftten bir hediye olarak hatıra maiyetinde saklanmaktadır. 

Plaj Havlusu

Yaz aylarının en çok kullanılan ürünlerinden birisi plaj havlusudur. Plaj havluları rengarenk desenleri ve üzerinde yer alan resimli işlemler ile dikkat çekici olmaktadır. Özellikle sahillerde herkesin ellinde farklı renk ve desenlerde havlular görülmektedir. Plaj havluları özel yapıları sayesinde güneş ve tuzlu suya karşı dayanıklı olduklarından uzun süreler boyunca kullanılabilmektedir.

Plaj havluları düz havlu şeklinde olabildikleri gibi bornoza benzer şekilde kapüşonlu ve kolluda olabilmektedir. Plajlarda bir aksesuar olarak da kullanılan bu havlularda özellikle çocuklar için çizgi film resimleri ve karakterlerin işlemleri de bulunmaktadır. Plaj havlularının farklı yaş gruplarına ve cinsiyete özel desenleri ve boyutları da bulunmaktadır.

Bebek Havlusu

Bebeklerin ciltleri oldukça hassas yapıda olmaktadır. Bu nedenle de bebekler için kullanılan ürünlerin cilt yapılarına uygun şekilde olması gerekmektedir. Bebek ürünlerinde en çok dikkat edilmesi gereken ve özen gösterilmesi gereken ürün havludur. Bebeklerin henüz gelişmemiş derilerinin kurulanmasında kullanılan havluların pamuklu havlu modelleri arasında seçilmesi gerekmektedir. 

Bebek havluları suyu çabuk emen yumuşak ve sıcak tutacak şekilde olmaktadır. Gerek ebeveynlerin kolay kavraması gerekse bebeğin kendini güvende hissetmesi için daha farklı şekillerde olmaktadır. Bebek havlularında en belirgin özellik ise başları için özel bir cep gibi bir yerin olmasıdır. Bu sayede bebeklerin baş bölgesi korunarak daha hızlı kuruması sağlanmaktadır. 

Mevsimsel Havlu Modelleri

Havlular her mevsim ihtiyaç duyduğumuz ve kullandığımız ev eşyaları arasında yer almaktadır. Kış aylarında nasıl kalın kumaş ve iplik yapısına sahip kıyafetler tercih ediyorsak kullandığımız havlu çeşitleri de kışa uygun şekilde kalın ve sıcak tutacak şekilde olmalıdır. Bu nedenle kış ayları için daha kalın ve pamuklu havlu çeşitleri seçmemiz daha uygun olmaktadır. 

Yaz aylarında ise havadan dolayı daha çabuk bir kuruma olduğu için banyo havlusu olarak daha ince yapılı vücudumuzu sardığında bunaltmayacak havlu modelleri seçmemiz daha uygun olacaktır. 

Havlu Fiyatları

Sitemizde sizlere en kaliteli havlu modellerini sunmaktayız. Havlu fiyatları açısından en uygun ve kaliteli modelleri sizlere buluşturan firmamız onlarca farklı seçeneği sizlere sunmaktadır. Farklı renk ve desenlerde olan havlularımız arasında her ihtiyaca ve bütçeye uygun kaliteli havlu modelleri bulunmaktadır. Pamuk, ipek ve daha birçok farklı kumaş özelliğine sahip havlularımız sizlerin ciltlerini sararken sizlere güven sağlamakta ve sağlıklı günler geçirmenize yardımcı olmaktadır. Havluya dair ne ihtiyacınız varsa en güvenli şekilde sizlere sunulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.