Yıkanabilir Halı Modelleri Nelerdir Ve Nasıl Yıkanır ?

Yıkanabilir Halı Modelleri Nelerdir Ve Nasıl Yıkanır ?

03 Mart 2021

Halılar görsel açıdan evlerimizde en önemli yer kaplayan ve en işlevsel olan eşyalarından biridir. Salonlarda, koridorlarda, oturma odalarında, mutfakta, çocuk odalarında banyoda kısacası evin her yerinde kullanılmaktadır. Bu sebeple aynı zamanda evimizin içinde en çok kirlenen eşyaların başında gelir. Yıkanabilir halılar; çamaşır makinenizde yıkama imkanınız olan halılar demektir. Yıkanabilir halılar bundan dolayı, çamaşır makinelerinde yıkanabilen çeşitleriyle halılarınızın temizliği için önemli bir kolaylık sağlamaktadır.

Yıkanabilir Halı modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Makinelerde yıkanabilir halı türleri genelde hafiftir ve aynı zamanda incedirler. Yıkanabilir halıların farklı kumaş türleri olabilir. Bunlardan bazıları; pamuk, akrilik, viskondur. Bu tür hafif ve ince yapılı halılar; ne kadar büyük ve uzun olurlarsa olsunlar ince yapıları sayesinde kolaylıkla çamaşır makinelerinizde yıkanabilirler.

Makinede yıkanabilir halı modellerinin fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu etkenlerden bazıları; halının kumaşının yapısı, kesiminin kalitesi, tüylerinin uzunluğu, özel tasarım olup olmaması gibi özellikler fiyatını etkilemektedir. Ayrıca genellikle banyo ve mutfak için kaymaz tabanlı yıkanabilir halılar üretilmektedir. Banyo ve mutfak için kolaylıkla temizliğini yapabileceğiniz kaymaz tabanlı yıkanabilir halılar fazlasıyla tercih edilmektedir.

Yıkanabilir Halıların Avantajları Nelerdir?

Yıkanabilir halılar genellikle sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmezler. Ayrıca kolay kolay da deforme olmazlar. Bazı yıkanabilir halı çeşitlerindeki kaydırmaz taban sayesinde halınız yere sabitlenir. Böylelikle hem daha güvenilir bir kullanım sağlar. Hem de evde bebeğiniz ya da çocuğunuz için daha güvenilir bir ortam oluşturur. Yıkanabilir halılar şık ve sade olmalarının dışında aynı zamanda çok hafiftirler. Bu hafif olma özelliği sayesinde herhangi bir kirlenmelerde sizlere silkeleme ve kolaylıkla katlanıp makinaya atma kolaylığı sağlar. Yıkanabilir halıların bu avantajları; ağır halıların temizlenirken yaratabileceği zorluklardan ve birçok sağlık problemlerinden kurtulmanızı sağlar.

Yıkanabilir Halılar Nasıl Yıkanmalıdır?

Yıkanabilir halıları yıkanma özellikleri genellikle halıdan halıya değişiklik gösterse de çoğu halı 30 derecede sıkma yapılmadan yıkanmalıdır. Fakat eğer yıkanabilir halınız 0 pamuktan oluşuyorlarsa, yıkanabilir ince halılar için yumuşatıcı da kullanılmamalıdır. Bunun dışında eğer yıkanabilir halınızı çamaşır makinesine atılmak istemiyorsanız halı yıkama şampuanıyla da temizleyebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.