Filtre (0)
Toplam 1791 ürün görüntüleniyor.

Yatak Odası Halıları

Evinizin yatak odaları ve de evlerin en az kullanılanım alanlarıdır. Böyle bir izlenim yaratsa da, insanın ömrünün tahmini üçte biri uyku sebebiyle yatak odasında geçmektedir.

Yatak Odası Halıları

Günümüzde yatak odalarına uygun halı seçimlerinizde ilk yapmanız gereken seçilecek halının boyutlarıdır. Genel olarak kullanım alanlarında yatağın 2 kenarına uygun ölçüde iki adet yolluk seçebilirsiniz. Ayrıca da yatağın ön kısmına biraz daha küçük ölçüde bir yolluk kullanılmasıdır. Bu tercih ettiğiniz yolluklar için uygun ölçüler genelde 80x200 cm, 80x300 cm ve 80x150 cm olur. Bu 3'lü kullanıma da yatak odası halı takımı da denilmektedir. Sadece yatak odasında 3 lü halı tercih etmenizin bir avantajı da beğendiğiniz benzer desenleri kendi zevkinize göre kombin edebilirsiniz.

Ancak son dönemlere bakıldığında, yataktan büyük ölçülü bir halı, yatağın altına kadar serilerek, yatağı etrafını çevreleyecek şekilde kullanılmaktadır. Böyle kullanım şekilleri gün geçtikçe artmaktadır. Bu tarz kullanım için, en az 6 metrekare bir halı seçebilirsiniz.

Yatak Odası Halı Modelleri

Genel olarak yatak odası halısı daha çok sade, düz renkli ve ya yumuşak dokulu halılar tercih edilmektedir. Sabahları uyanıldığında, çıplak ayaklarla basıldığında halının yumuşak bir dokusu olması oldukça önemlidir. Bundan dolayı halınızın yumuşak tüylere sahip olması ve ya peluş olan halılar yatak odalarınızda oldukça fazla tercih edilmektedir. Yine de yumuşak dokulu halı yani akrilik ve yün makine halıları oldukça beğenilmekte tercih edilmektedir. Halılarda beyaz ve krem renkler, sizleri rahatlatıcı etkisi olduğu için yatak odalarınızda oldukça fazla keyif alırsınız. Sadece dinginlik ve huzur vermesi için renk olarak yeşil ve turkuaz rengi seçebilirsiniz. Az olsa da yeteri kadar gün ışığı giren odalarda gri, mavi gibi daha soft renkler seçebilir ve uygun aksesuarlarla kombinler de edilebilirsiniz.

Yatak Odası Halı Fiyatları

Ölçülerinin küçük olmasının sebebiyle oldukça fiyatları uygundur. Genelde halının fiyatında, dokuma şekli, dokuma sıklığı kullanılan iplik ve malzeme ağırlığı önemlidir. Örnek olarak aynı desene sahip baskılı olan bir halı ile el dokuma halı arasındaki fark ciddi fiyat farkı bulunmaktadır. Web sitemizde görmüş olduğunuz bir fazla halının yatak odalarına uygun yolluk ölçüleri bulunmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.