Filtre (0)
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Woolknot Halılar

Halı yapımı yüzyıllardır var olan köklü bir gelenektir. Günümüzde de önemini korumaktadır. Farklı kültürlerde çeşitli halı dokuma teknikleri ortaya çıkmıştır.

Woolknot Halı Nedir?

Woolknot halı diğer adıyla yün halılardır. Bu halılar ya 0 yünden üretilir veya %80 yün karışımı olan halılardır. Daha sonra nerede, nasıl kullanılacağına bağlı olarak farklı şekillerde üretimleri yapılır.

Woolknot Halı Çeşitleri

0 yünden yapılan woolknot halı çeşidi malzeme seçiminden dolayı tümüyle doğaldır. Bu halı çeşidi için kullanılması geren ip yün iptir. İngiltere ve Yenizelanda’daki koyun ırklarından elde edilir. Bu nedenle çoğu halı her iki ülkedeki yün türünü de barındırır.

%80 yünlü olan halılar ise sentetik lifler eklenerek elde edilir. Son yıllarda popülerliği gittikçe artmaktadır. Bu halılar 0 yünlü halılarla aynı estetiklikte ve daha dayanıklı halılardır. Eklenen lifler halının dayanıklılığını arttırır.

Woolknot Halının Avantajları

Yün doğal yağlar içeren bir malzemedir. Yağlı yapısı diğer yağ bazlı kirlere karşı direnç sağladığı için çabuk kirlenmezler. Bunula birlikte yün opak bir yapıya sahip olduğu için kirlenme durumunda kirlerin göze çarpmasını engeller.

Woolknot halı sıcak ve konforlu bir alan sağlar. Çok soğuk zamanlarda enerji verimliliği sağlar. Ayrıca ses yalıtım özelliğinden dolayı gürültüye karşı da koruma da yardımcı olur.

Yangına dayanıklıdır. Çabuk alev almaz. Bu nedenle güvenli bir ortam sağlarlar. Sürdürülebilir oldukları için doğa dostu halılardır. Yün koyunların belli zaman aralıklarında kırpılmasından elde edildiği için ekolojiktir. Yün toprakta kolayca ayrışabilen bir üründür.

Konforunuzdan vazgeçemiyorsanız çevre dostu woolknot halılar tam size göre. İstediğiniz renk ve seçeneklerde halılarınızı vakit kaybetmeden hali.net adresinden sipariş edin.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.