Filtre (0)
Toplam 38 ürün görüntüleniyor.
1 2

Vintage Halılar

Genel olarak vintage tutkunu olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği halı seçenekleri arasında yer almaktadır.

Vintage Halı

Vintage son zamanlarda eski zamanların modası olarak geçen ve çok talep görülen bir halı çeşididir. Vintage, geçmişe ait nadir ve de benzersiz eşyalar için kullanılır. Bir eşyanın genel olarak vintage olabilmesi için ürünün belli döneme ait olması gereklidir. 1930 ve de 1990 yılları arasındaki üretilen ve de üretildiği dönemin ruhunu yansıtan ürün vintage olarak da tanımlanır.

Vintage Halı Nasıl Yapılır?

Firmamız eski dokuma olan el halılarını Anadolu ve de büyükşehirlerin dört bir yanından da toplamaya başlamıştır. Toplanan vintage halılar traşlama, yıkama, toz dolabı ile güneşlendirme, ağartma ve de boyama gibi işlemlere tabi tutulup yeni kimliklerine da kavuşmaya başlamıştır. Böylece de vintage halı modelleri günümüzde ortaya çıkmıştır. Her halı bu dönüşümlere tabi tutulmaz. Halının kondüsyonu, dokuması ve de dokumasında kullanılan ipliklerden tutun pek çok faktöre bakılması gerekir. Yüzeyindeki uzun tüy traşlanan halılar hafifler ve zemindeki krem renkli olan pamuk çözgüler belirgin bir hale geldiği için de doğal eskitme havası elde edilir.

Güncel ve ya dekorasyon modasına uygun olan renklere boyanan vintage halılar yaşanmışlıkları ve de hikayeleriyle evlerde yerini alır. Nadir bulunan desenlere de sahip olan bu halılar hiç boyanmadan mevcut olan deseni eskitilir. El dokuma vintage halıyı farklı yapan unsurlardan biriside her halının tek ve de benzersiz olmasıdır. Bir halının tam olarak aynı olan eşi bulanamaz. Vintage halılar özellikle turkuaz buz mavisi ve ya su yeşili gibi popüler olan renklere boyanır.

Vintage Halı Fiyatları

Vintage halı fiyatlarının konusunda yanlış bir intibaa mevcut olmaktadır. Özellikle müşterilerimiz bu halıların eski olduğu için uygun fiyatlı olması gerektiğini düşünür. Oysa gerçek şudur ki yapılan yeni olan vintage halıların fiyatlarını esas yapılan işlemler belirler. Bu eskitme ve de yıkama işlemlerinden dolayı da bu halıların fiyatları yüksektir. Ancak yeni olan el dokuma ithal halılara kıyasla fiyatları oldukça uygundur. Firmamız vintage halılar konusunda çok geniş olan ürün yelpazesine sahiptir.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.