%20 İndirimli

Bej Premium Shaggy Rixos Loft Halı Bej Premium Shaggy Rixos Loft Halı Bej Premium Shaggy Rixos Loft Halı

860,44 TL
688,35 TL
Ücretsiz Kargo

Shaggy/Tüylü Halılar

Bir ev dekorasyonunda olmazsa olmaz parçalardan birisi de halıdır. Halılar çeşitli renk, desen ve şekilleriyle evlerin bütünlüğünü tamamlayan ve özellikle kış aylarında sıcak bir hava veren evlerin vazgeçilmez parçalarıdır. Pek çok renkte ve desende halı mevcut iken, tüylerinin uzunluk ve kalınlıklarına göre de halı türleri bulunmaktadır.

Shaggy Halı Nedir?

Shaggy halılar, ilk bakışta bir postu andıran ve oldukça uzun tüylere sahip bir halı çeşididir. Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu halılar, 3 cm ile 6 cm aralığında değişebilen uzun halı tüylerinden dokunmaları nedeniyle temizlenmesi de bir o kadar zor bir halı çeşididir. Aynı zamanda ev içerisindeki kiri çok hızlı bir şekilde içine hapsetme özelliğine sahiptir. Bu nedenle shaggy gibi tüylü halılar, genellikle çırpma yöntemi ile ya da profesyonel halı yıkama şirketlerinden yardım alınarak temizliği yapılır.

Shaggy Halı Nasıl Temizlenir?

Kullanım sırasında büyük bir özenle titizlik sağlanmasına neden olan uzun tüylü shaggy halılar için birkaç temizleme yöntemi bulunmaktadır. Shaggy gibi uzun tüylü halıların temizliğinde en etkili yöntem çırpılarak halının temizlenmesidir. Halının tüy aralarına giren toz ve kir, sert bir şekilde çırpıldığı için temizlenecektir.

Shaggy halı temizliği için elektrik süpürgeleri de etkili bir yöntemdir. Süpürgenin çekim gücünün iyi olmasına ve halı tüylerini yapıştırmamasına dikkat edilmelidir çünkü çekim gücü iyi olmayan elektrikli süpürgeler her gün süpürülmesine karşın halıyı temizlemeyebilir.

Özellikle büyük boyutlardaki shaggy model halıları; belirli aralıklar ile yıkama şirketlerine vermek daha garanti bir temizlik sunacaktır. Shaggy halıların boyaları da diğer halıların boyasıyla aynı olduğundan dolayı, rahatlıkla aynı temizlik ürünleri kullanılabilir.

Ebadı küçük olan shaggy tarzında halıları bazı hanımlar çamaşır makinesinde yıkıyor. Ancak çamaşır makinesi temiz bir görünüm katsa dahi halının tüylerinin yıpranmasına ve kullanım ömrünün kısalmasına neden olmaktadır.

Shaggy halılar diğer halılar gibi sabunla silinerek temizlenebilir. Ancak uzun süre ıslak ya da nemli kalmamasına dikkat edilmelidir. Tüylerinde yapışkanlık olabilir ve yapısı bozulabilir. Aynı zamanda kötü koku ve küf oluşabilir.

Halının tüylerinin yıpranmaması ve uzun ömürlü olması için sert fırçalardan uzak durulmalıdır. Otomobil yıkama fırçaları orta derecede sertlikte olduğundan halı fırçaları yerine tercih edilirse daha iyi sonuçlar verir.

Temizlik için kimyasal içerikli ürünler kullanmak halıda kalıcı hasarlara neden olabilir. Bu sebeple her hangi bir leke olduğunda doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. En sık kullanılan ürünler; beyaz ispirto, tiner ve sirke olmak üzere yeterli miktarda su ile karıştırılarak uygulanabilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.