Filtre (0)
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Peluş Halılar İle Sıcacık Mekanlar

Günümüzde ev dekorasyonunda küçük ama önemli detaylardan biri olan ve tercihlerinizi ve zevkinizi ortaya çıkaran halı seçiminde her tercihe uygun alternatiflere kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Evinizde modern, sıcak ve dekoratif bir görüntü sağlamak için pek çok renk seçenekleri bulunan ve size farklı bir dokunuş hissi veren peluş halı hakkında merak edilen soruları cevaplandırdık.

Peluş Halının Özellikleri Nelerdir?

Klasik halılardan çok farklı özelliklere sahip peluş halıların en göze çarpan özelliği 1,5 santimetre uzunluğundaki kabarık tüyleridir. Çıplak ayakla basıldığında yumuşak ve natürel bir his yaratan, daha çok hayvan postunu andıran, farklı kabartma özelliklerine sahip, çeşitli renklerde, boyutlarda ve şekillerde üretilebilen peluş halılarda akrilik, modakrilik ve doğal lateks bir arada kullanılmaktadır.

Hayvan kılına en yakın tüy olan modakrilik ayrıca antialerjik ve yanmama özellikleri taşımaktadır. İplik özellikleri nedeniyle parlak bir görünümü vardır. İplik ve dokuma kalitesi ile işçilik tüylerin dökülmemesi için önemlidir. Her türlü zemin kaplamasından rahatlıkla kullanabilir. Halıların tabanında kaymayan lateks bulunması, kolay temizlenmesi ve garanti süresi, peluş halükarda için diğer tercih sebepleridir.

Peluş Halıyı Evin Hangi Bölümlerinde Kullanabilirsiniz?

Kullanılan malzemeler nedeniyle insan sağlığını ön planda tutan ve hijyenik özellikler taşıyan farklı boyutlarda, desenlerde peluş halıları evinizde pek çok farklı bölümde ve yaşam alanında kullanmanız mümkün. Gri, siyah, kahverengi, beyaz gibi sade ve klasik renklerin dışında pembe, turuncu, kırmızı gibi parlak ve canlı renklerde dokunabilen peluş halıları banyo paspasından klozet takımına, salondan oturma odasına, yollulardan köpek, ayı, kedi gibi keyifli ve eğlenceli şekilleri ve renkleri ile çocuk odasına kadar pek çok alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz peluş halılar yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da oldukça talep görmektedir.

Peluş Halılar Nasıl Yıkanmalı?

Peluş halılar uzun tüyleri nedeniyle daha narin ve özenli bir şekilde yıkanarak temizlenmelidir. Boyu uygun olan peluş halılarınızı çamaşır makinesinde özel halı şampuanları ile soğuk suyla temizlemeniz mümkün. Profesyonel halı yıkama firmalarında özel halı yıkama makinelerinde soğuk suyla temizlenen peluş halılar özel ve doğal şampuanlarla yıkanır, soğuk suyla iyice durulanır ve kurutulur.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.