Salona Göre Desenli Halılar

Salona Göre Desenli Halılar

01 Şubat 2021

Mutfağın, yatak odasının, çocuk odasının ve salonun vazgeçilmez parçası halılardır. Eskiye göre günümüzde daha çok sade ve modern halılar tercih edilmektedir. Eskiden karışık desenli halılar çok popülerken günümüzdeki halılar daha küçük desenli ve daha çok açık renklidir. Alacağınız halının hem mobilyalara hem de odanın büyüklüğüne uyuması çok önemlidir. Eğer ferah odaları daha çok seviyorsanız, bu durumda halının etkisi çoktur.

Odanızın daha ferah daha geniş ve daha büyük görünmesini istiyorsanız daha çok açık renkli halılar tercih etmelisiniz. Açık gri, krem, beyaz gibi. Fakat aynı zamanda seçtiğiniz halının mobilyalarınıza uyuması da çok önemlidir. Halınız mobilyanıza uyumalı ve bir bütün olarak birbirini tamamlamalıdır.

Küçük Salonlar İçin Desenli Halılar

Eğer salonunuz küçükse ve daha geniş daha ferah göstermek istiyorsanız, elbette bunun yöntemi var. En etkili yöntemlerin başında halılar gelmektedir. Çünkü halınızın rengi ne kadar açık olursa ve ne kadar büyük desenli bir halı tercih ederseniz o kadar salonunuz geniş ve büyük görünür.

Bu nedenle halı tercih ederken ilk önce buna dikkat etmelisiniz. Ayrıca eğer salonunuzdaki mobilyalar koyu renkteyse odayı daha da fazla boğmamak için biraz daha açık renkli bir halı tercih etmelisiniz. Ayrıca tercih ettiğiniz mobilyalarınızın rengine uyumalı ve güzel bir uyum içerisinde olmalıdır.

Ne kadar büyük desenli ve sade bir halı seçerseniz hem gözünüz daha az yorulur hem de oda daha ferah ve daha büyük gözükür. Çünkü büyük desenli bir halı tercih ettiğinizde, halı daha az karışık görünecek ve daha sade olacaktır.

Büyük Salonlar İçin Desenli Halılar

Eğer salonunuz büyükse çok şanslısınız demektir. Çünkü neredeyse istediğiniz her halı tipini tercih edebilirsiniz. İsterseniz karışık desenli isterseniz de biraz daha büyük desenli halılar tercih edebilirsiniz. Halı konusundaki en önemli unsur mobilyalarını ile özellikle renk açısından birbirine uymalıdır. Eğer salondaki mobilyalarınız koyu renkte ise seçeceğiniz halı daha açık bir renk olmalıdır. Eğer salondaki mobilyalarınız açık renkte ise biraz daha koyu renkli halılar tercih etmeniz biraz daha uygun ve güzel olacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.