Filtre (0)
Toplam 2093 ürün görüntüleniyor.

Halı Renkleri

  1. Bej, Beyaz ve Krem Halılar: Bu renkler eve rahatlatıcı ve ferah bir ortam katmaya sahip renklerdir. Havadar bir yaşam alanı isteyen kişiler bu renkleri tercih edebilirler. Bej ve krem halı renkleri odanın ışığını yansıtır. Bundan dolayı odada ışığı yansıtan renkler olarak bilinir. Siz de evinize ferahlık katmak istiyorsanız bu renkleri tercih edebilirsiniz.
  2. Siyah, Gri ve Antrasit Halılar: Bu renkte olan koyu halılar, odaya gelen gün ışığını emer. 
  3. Sarı, Turuncu, Gold Halılar: Bu renkler canlılığı ve neşeyi insana aktarır. Bu da odanın enerjisine ve odada bulunan kişilere yansıyacaktır.
  4. Mavi, Turkuaz ve Yeşil Halılar: Bu renkte olan halılar; huzuru, sakinliği yansıtan şekilde olacaktır. Kim huzurlu bir ortamda bulunmak istemez ki? Bu yüzden halıda çokça tercih edilen renkler içerisinde yer alır.
  5. Kırmızı Halılar: Bu renge sahip olan halılar, ortama canlılık ve hareketlilik getirir.
  6. Bakır, Bronz ve Kahve Halılar: Bu renge sahip koyu renkli halıların en önemli özellikleri kolay yıkanabilir ve temizlenebilir olmasıdır. Açık renkli halılara göre kirleri daha az belli ederler.
  7. Mor Halılar: Mor renge sahip olan halılar, daha otoriter kişilerin seçmek istediği bir halıdır.
  8. Pembe Halılar: Bu renk içeren halılar; rahatlığı ve neşeyi de ortama yansıtır. Oturma odasında çok tercih edilmese de yatak odasında kullanılan bir halı rengidir.

Renklerin Ortama Yansıttığı Hisler Nasıldır?

Her rengin insan psikolojisi üzerinde etkisi bulunmaktadır. Bu, seçilen halı renginin önemli olmasının bir diğer sebebidir. Odada bulunan diğer mobilyaların rengine uyumlu olarak bir halı rengi seçimi de önemlidir. Canlılık ve neşe dolu bir odaya sahip olmak isteyen kişiler halıda sarıyı, kırmızıyı, turuncuyu tercih edebilir. Tam aksine daha karamsar ve sıradan bir oda isteniyorsa halıda gri, siyah, antrasit gibi renkler tercih edilebilir. Huzuru, sakinliği isteyen kişiler yeşili tercih edebilir. Daha ferah, sakin ve havadar bir ortam isteniyorsa ise beyaz, bej ve krem gibi renkler tercih edilmelidir.

Hangi Renkli Halı Hangi Odada Kullanılır?

Mutfakta olabildiğince koyu renkler tercih edilmelidir çünkü yemek yeme, yemek yapma gibi eylemlerin gerçekleştiği yerdir. Kırmızı, pembe, sarı, turuncu gibi renkler yatak odası ve çocuk odasında tercih edilebilir. Dinlenilmenin uzun bir bölümünün geçtiği alanlardır. Siyah ve gri halılar, banyoda ya da kapı önlerinde tercih edilebilir. Açık renkli olan bej, krem ve beyaz renkli halılar ise oturma odasına en uygun halılardır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.