Filtre (0)
Toplam 71 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Patchwork Halılar

Son yılların en çok kullanılan halı modellerinden birisi de patchwork halı modelleridir. Pek çok kişi tarafından oldukça ilgi çeken patchwork halı modelleri her zevke ve stile uygun olması sebebiyle çok sık tercih edilmektedir. Anadolu'nun nadir desenleri usta ellerde yeniden bir araya getirilerek ortaya çıkan patchwork halılar renkleri ve desenleri ile hem klasik hem de modern evlerde kullanılmaktadır.

Patchwork Halı Nedir?

Patchwork halı kumaş parçalarının bir araya getirilmesi ile oluşturulan halı modelidir. Kumaş parçalarının birbirine benzemesi gerekmeden üretilen bu halılar eski halılardan alınan parçaların birleşimi ile eski halılar da değerlendirilmektedir. Ortaya çıkan model rengarenk desenler göz alıcı ve benzersiz bir model olmaktadır.

Patchwork eskiyi değerlendirme işlemi olarak da bilinmektedir. Eskimiş ve daha işe yaramayacak halı parçaları ustaların elinde nadide halı modelleri olarak yeniden oluşturulmaktadır. Bir eve sıcaklık katan halı modellerinden patchwork halı çeşitleri eskinin ruhunu evlere sunmaktadır.

Patchwork Halı Modelleri

Patchwork halı modelleri ile evlerinize eşsiz bir görüntü katmanız mümkündür. Geri dönüşümün en göz alıcı halini sunan halı modellerinden en çok tercih edilen modeli koyu kırmızı patchwork halı modelidir. Kırmızı halıların dışında Vintage desenli halı modeli de son yılların en çok tercih edilen modellerinden olmaktadır.

Benzersiz halı modelleri arasında en dikkat çeken nokta renklerdir. İsterseniz tek bir rengin farklı tonlarında oluşturulmuş halılar, isterseniz zıt renkler veya pastel renklerden oluşmaktadır. Her zevke ve yaşa hitap eden bu halı modellerinden sizlerde ev dekorasyonuna uyan renk ve ebatlarda halı modellerini tercih edebilirsiniz.

Patchwork Halı Bakımı

Çok özel ve nadide parça olan patchwork halı modelleri özenli bakım gerektirmektedir. Bu kadar eşsiz bir parçalar bir araya getirildiği için dikkatli bir bakım gerekmektedir. Özellikle bu halı modellerinin çırpılması önerilmemektedir. Patchwork halılıları elektrik süpürgesi ile süpürebilir, ılık su ve halı şampuanı ile temizleyebilirsiniz. Ayrıca halıyı silerken kesinlikle sert bir işlem yapılmaması gerekmektedir.

Halı modelleri arasında son yılların modası olan patchwork halı modelleri evin her bölümünde kullanılabilir. Klasik evlerde kullanılabilen bu halılar modern evlerde de tercih edilebilir. Temizliğine özen gösterilerek kullanılması sonucunda patchwork halıların uzun ömürlü olduklarını ve güvenle kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.