Özel Ölçü Halı Var Mıdır?

Özel Ölçü Halı Var Mıdır?

29 Ocak 2021

Piyasa da çok fazla halı çeşidi mevcuttur. Halı almak için halı mağazalarını gezip görmek, halılara dokunmak orada kimliklerini öğrenerek halı sahibi olmak normalde insanların tercih ettikleri bir durumdur. Oysa günümüzde Pandemi döneminde olmamız dolayısıyla dışarıda gezerek ürün bakmaya insanlar sıcak yaklaşmamaktadırlar. Neyse ki internetten alışveriş sektörü çok fazla yaygınlaştı ve genişledi.

Önceleri insanlar internet üzerinden alış veriş yapmaya çekinirlerken bu zamanda tercih edilen bir yöntem oldu.

Peki internet üzerinden halı alışverişi yapılır mı? Evet internet üzerinden halı alışverişinizi yapabilirsiniz. Gerekli ayrıntılar sitelerde incelikle bahsedilmiş durumdadır. Siz yeter ki nasıl bir halı almak istediğinize karar verin.

https://www.hali.net/ebatina-gore-halilar

İnternet Üzerinden Halı Alışverişi Güvenli Midir?

İnternet üzerinden yapacağınız halı alışverişinizi herhangi bir alışverişiniz gibi düşünebilirsiniz. Örneğin; kozmetik alışverişlerinizde. Ürünü seçiyorsunuz güvenilir bir adresten siparişinizi veriyorsunuz ya da kitap alışverişi gibi düşünebilirsiniz. Hangi kitabı almaya karar verdikten sonra hangi yayın evinden alacağınızı belirlersiniz daha spora cep boy mu yoksa tam boy mu alacağınıza karar verir ve yine güvenilir bir siteden siparişinizi verirsiniz.

Halı alışverişinizde de aynen bu şekilde modeline ve rengine karar verdikten sonra ebatlarını belirleyip ona göre halı siparişi vermeniz. gerekmektedir. Ve inanın mağazaları dolaşıp satın almaktan daha zahmetsizdir.

Halı Ölçüleri Standart mıdır?

Genel itibariyle halı ölçüleri farklı farklı ve standart olur. Yani büyük halı ölçüsü de standarttır küçük halı ölçüsü de standarttır. Halınızı alacağınız site de bu standart ölçüler hakkında bilgilendirme yapılır ve sizden hangi ölçüyü istediğini belirtmeniz istenir. Bu standartlar ortalama ev büyüklüğüne göre hesaplanıp üretilmektedir. Yani herhangi aksi bir durum gerçekleşmediği taktirde evinize uyum sağlayacaktır.

Peki özel ölçü halı almak mümkün müdür? Kesinlikle bu da mümkündür. Fakat istisnalar mevcuttur. Bazı halı çeşitlerinde özel kesim yapılamamaktadır. Ama bu istediğiniz halıyı bulamayacağınız anlamına gelmez.

Halınızı seçersiniz ve evinizin ölçülerine göre istediğiniz ebatta siparişini verirsiniz. Halının sizin arzu ettiğiniz ölçülerde size ulaştırılır.

Daha detaylı ve kapsamlı bilgi edinmek için, her zevke hitap eden hali.net'e göz atabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.