Oturma Odası Halısı

Oturma Odası Halısı

15 Şubat 2021

Günümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ve günün tüm stresini, yorgunluğunu attığımız en önemli yer oturma odasıdır. Bu sebeple oturma odası halısı ​​​​​​​​​​, eşyaları, aksesuarları enerjimizi yükseltmesi açısından özenle seçilmelidir. Canlı, sade ama şık ve en minimal düzeyde yapılan oturma odası dekorasyonu her anlamda, her zevke hitap eder.

Doğru Halı Seçimi

Oturma odanız için en doğru halıyı seçmek için öncelikle evinizin genel havasını bilmeniz gerekir. Zeminin uzunluğu, genişliği, darlığı bu bağlamda önemli hususlardır. Ayriyeten zemin döşemesi için kullanılan malzemenin dokusu, yapısı ve rengi de önem arz eder.

Odanın zeminini, ölçülerini belirledikten sonra en uygun yapıda ve renkte halı seçmek kolay olacaktır. Seçtiğiniz halının odayı olduğunda daha dar göstermemesine özen gösterirseniz odanızın havası bu doğrultuda değişecektir.

Geniş ve büyük alanlara sahip odalarda yuvarlak halılar tercih edilebilir. Oda yeterince geniş olduğu için yuvarlak yapıdaki halıların göz önünde olduğu aşikardır.

Fakat daha dar bir odaya sahipseniz nispeten zemini tamamen kalamayan kare halılar tercih edilebilir. Simetrik olması sebebiyle kare halılar daha düzgün ve bütünleşmiş bir çizgi oluşturur.

Desen ve Renkler

Oturma odasında kullandığınız halılar dekorasyona uyumlu renklerden olabilir ve ya zıt bir renkle daha dikkat çekici hale getirilebilir. Her iki şekilde de gözünüze hoş görünen ve pozitif algı yaratan bir ortam oluşacaktır.

Evin genel dekorasyonu kalabalık, abartılı, avangart, ağır bir temaya sahip ise halılarınızda sade bir şıklık tercih edebilirsiniz. Desenli halılar seçerken daha minimal düzeyde olması göz yormaması açısından önemlidir. Fakat evin genel havası sade, uyumlu, göz yormayan nispeten daha sakin ise halınızda ki desenlerle temayı daha gösterişli ve canlı hale getirebilirsiniz.

Evinizin dekorasyonunda uyumlu renkler varsa halınızı zıt bir renk tonuyla ortaya çıkarabilirsiniz. Ve yahut ağır, gösterişli bir havaya sahip ise daha sade halılar kullanarak bütünleyici etki yaratmaya çalışabilirsiniz. Her iki şekilde de tarzınızı ve zevkinizi ön planda tutarak dikkatleri üzerinizde tutabilirsiniz. Doğru mobilyalar, perdeler ve halılar kullanarak yaşam alanınızı en doğru ve zevkli şekilde dekore edip keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.