Filtre (0)
Toplam 252 ürün görüntüleniyor.
649 TL - 1109 TL464,40 TL - 732,59 TL
(5.0)
1 2 3 .... 9 10 11

Ofis Halıları

Günümüzün büyük bir bölümü geçirdiğimiz ofislerin dekorasyonu oldukça önemlidir. Duvar renklerinin tonu, mobilyaların uyumu ya da halıların konumlandırılması gibi ayrıntılar, ofis ortamında konforun artmasını sağlar. Ayrıca rahat ve ferah bir ortamda çalışmak kişinin işine olan bağlılığını da arttırmaktadır.

Ofislerdeki mobilyalar genellikle masa ve sandalyelerden oluşmaktadır. Odanın duvar renkleri ile uyumlu olan mobilyaların yanı sıra doğru halı seçimi yapmak gerekmektedir. Oda içerisindeki diğer dekorasyon ürünlerine nazaran, genel olarak yuvarlak ya da karo şeklinde seçilen ofis halıları, alanı daha ferah ve daha şık göstermektedir.

Ofis Halısı Özellikleri

Ofislerde kullanılan halılar fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra estetik bir görünüm kazandırmalıdır. Ofis halısı seçerken ve alışverişi tamamlamadan önce bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bu noktalar;

  • Seçilecek halının dayanıklılığıdır. Ofisler, ev ortamı gibi değildir. Sürekli ayakkabı ile gezinilen ofislerde halılar çabucak yıpranacak ve sürekli temizleme işlemi görecektir. Bu yüzden dayanıklı ve genellikle düz dokuma halılar tercih edilmelidir.
  • Çalışma ortamının dekorasyonuna dikkat edilmelidir. Genellikle ofis ortamlarında boğuk ve karanlık renklerden kaçınılmalı ve ferah ortam yaratılmalıdır. Bu yüzden göz yormayan nötr renkler tercih edilmelidir.
  • Halının yıkanabilir ve lekelenmeye karşı dirençli olması da yine dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.
  • Ofis ortamında tercih edilen sandalyeler, gelen misafirlerden dolayı sürekli olarak hareket halindedir. Geri ve ileri çekme gibi durumlarda halının kaymaması için, altına zemin koruyucu yerleştirilmelidir. Ayrıca bu koruyucular zeminin yıpranmasına da engel olur.

Ofis Halısı için Doğru Konum

Geleneksel bir ofis dekorasyonu baz alındığında, mobilyaların konumlandırılmasına göre;

  • Masa altından başlayarak önünde yer alan sandalyelere doğru uzanan geniş bir dikdörtgen ya da kare halı tercih edilebilir. Bu halıların en ideal olanları genellikle 4 ya da 6 metrekare genişliğindedir.
  • Klasik kesimde bir halıyı, masaya doğru paralel uzatarak ve sandalyelerin altına gelecek şekilde konumlandırılabilirsiniz.
  • Ofisin kurulum ve dekorasyonuna göre daha geniş bir alana sahipseniz, bir oturma grubu ekleyebilirsiniz. Böylece halıyı merkeze konumlandırarak odaya dengeli bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Yuvarlak halı tercihleri yaparak, masa ve sandalyelerin tam ortasına konumlandırıp oldukça şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.