Nevresim Takımı 

Evlerimizin önemli odalarından birisi de yatak odalarıdır. Uyku kalitemizin artması için yatak, yastık ve yorgan seçimi çok önemlidir. Ancak bunların yanında nevresim takımı seçimi de önemli yere sahiptir. Çünkü uyku esnasında bedenimiz kumaşlara temas ederler. Beden sağlığımızı korumak için 6 ile 10 saatin uykuda geçtiği düşünülürse ne tür bir kumaş kullanıldığına ve özelliklerine gereken önem verilmelidir. İyi ve kaliteli bir nevresim takımı seçildiğinde ruhsal ve fiziksel olarak dinlenmiş bir bedene sahip olunabilir.

Nevresim Takımı Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Nevresim takımı alırken bir kaç özelliği göz önüne alarak satın almanız rahat uykuyu elverişli kılar. Sadece üzerindeki desenlere ve modellere göre karar verilmesi ürünün içeriğine bakılmadan satın alma işlemi yanlış olabilir. İlk bakılması gereken kumaşın içeriğindeki pamuk oranı olmalıdır. Yüzde yüz pamuk ürünler tercih edilmelidir. Bu pamuk nevresim takımları sağlık için gereklidir. Havayı içinde hapsetmemesi ile terletmezler. Arıca pamuklu kumaşlar nemi içine alarak bedeni rahatlatır.

Nevresim takımları anti bakteriyel özellikteki kumaşlardan seçilmesi bebek, çocuk ve alerjen kişiler için önemli bir durumdur. Bebeklere hassas ciltleri için sağlıklı kumaşlar kullanılması gerekir.

Nevresim takımı seçerken viskon ve polyester türünden olmamasına dikkat edilmelidir. Bu kumaş türleri sağlıksız olduğundan tercih edilmemelidir.

Kumaşı yumuşak ve terletmez ürünler seçmek hem sağlıklı hem de uzun süreli kullanım sağlarlar. Yıkama talimatlarına uygun temizliğinin yapılması uzun yıllar kullanılması için önemlidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.