Klasik Halıda Doğru Seçimler

Klasik Halıda Doğru Seçimler

10 Şubat 2021

Halıları mekanlara göre çeşitlendirmek mümkün. Örneğin; salon halısı, mutfak halısı, oturma odası halısı ya da ofis halısı. Oda tipine göre halı seçmek mümkün. Bir de zevkinize göre sıralayabileceğiniz halılar var. Örneğin; modern halı, klasik halı, Vintage halı, bohem halı, etnik halı gibi. Peki, bütün bu çeşitlilik arasında seçiminizi nasıl yapacaksınız?

Halılarınızı evinizin tarzına göre seçmeniz en doğrusu olacaktır. Tabi ki bu sizin de tarzınızı yansıtabilmeniz için bir fırsattır.

Genellikle çoğu insanın zevkinin buluştuğu halı, klasik halıdır. Nedeni ise evinizdeki bir çok mekana hitap edebilecek şekil ve renklerde çeşitlerinin bulunmasıdır. Ayrıca ofislerde, muayenehanelerde ve temalı kafelerde sıkça tercih edilir.

Klasik Halı Nedir?

Kullanılan iplik tipi ve ipliklerin dokunma şekli bakımından değerlendirilmeyecek olduğunda, değişik desen ve renlere sahip halılara klasik halı denilebilir. Pamuk, yün, ipek polyester gibi farklı çeşitlerde ipliklerden tasarlanmış olabilirler. Makine halısı olarak da bulmak mümkün. Klasik halılar, kullanım rahatlığı ve çok çeşitli olmaları nedeniyle sık sık tercih edilirler.

Klasik Halı Hangi Odalar İçin Uygundur?

Klasik halılar genel olarak oturma odalarında tercih edilirler. Ev içerisindeki mobilyalara uyumlu olmasına özen gösterildiğinde çok şık oturma odalarıyla karşılaşmak mümkündür.

Klasik halıların çok geniş bir skalası olması nedeniyle evinizde, bir anlamda karakterinizi canlandırabileceğiniz bir imkan sunar. Örneğin; renkli kişiliğinizi farklı desen ve renklerle kombinlenmiş klasik halınızda yansıtabilirsiniz. Eğer evinizde bir çalışma odanız varsa, klasik halınızı ciddi ve asaletli seçmeniz odanızın görselini tamamlayacaktır.

Nostalji temalı cafeler için de duvarları süsleyecek, ya da zemini kaplayacak eskitme renkli motifli klasik halı bulabilirsiniz.

Klasik Halının Temizliği Zor Mudur?

Halı temizliği, ev hanımlarının başlıca sıkıntılarından bir tanesidir. Hele birde evde ufak afacanlar varsa elinizde halı beziyle dolaşmanız çok normal.

Genellikle evlerde halı kirlenmesin ya da üstü tozlanmasın diye halı örtüsü kullanılır. Oysa ki buna hiç gerek yok. Evinizde küçük çocuğunuz ya ya evcil bir dostunuz varsa temizliği dert etmenize de gerek yok. Gönül rahatlığıyla klasik halınızın güzelliğini sergileyebilirsiniz. Çünkü artık piyasada yıkanabilen halılar mevcut.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.