Kilim

Yeni Sezon Kilim Modası

11 Mart 2022

Yeni sezon kilim modası içerisinde canlı renk kullanımı ile pek çok ürün bulunmaktadır. Son zamanların en popüler kilim desenleri ile tasarlanan ürünler tamamen retro ve vintage görünüm sunmaktadır.

Halı Alternatifi Kilimler

16 Şubat 2022

Halı yerine alternatif olarak kullanılan ürünlerden biriside kilimlerdir. Kilimlerin tarihi çok eskiye dayansa da günümüzde hala çok sık tercih edilmektedir.

2022 Yılında Çok Satan Kilim Çeşitleri

11 Şubat 2022

Ebatları diğer halılara göre daha küçük olan kilimler genellikle mutfaklarda ve antrelerde kullanılır. İhtiyaca göre halılarla birlikte diğer odalarda da kullanılan kilim çeşitlerinde etnik desenler ve motifler yer alır.

Etnik Model Kilimler

17 Aralık 2021

Sezona uygun halı ve kilim modellerinin tamamı sitemiz hali.net adresinde yer almaktadır. Her ürün yüksek teknoloji ve kalitede hazırlanmaktadır. 

Kilim Nedir?

15 Kasım 2021

Kilim, ters ve düz olmayan iki iplik sistemine dayanan tiftiksiz bir kumaştır. Bilinen en eski dokuma türlerinden biridir.

Kilimin Tarifi, Tarihi Ve Önemi

10 Kasım 2021

Kilim anadan kızına öğretilen bir sanattır. Ev işidir aynı zamanda el işidir.

Kilim Modelleri Ve Desenler

03 Kasım 2021

Halıların alternatif olan kilimler her stile ve her alana uygun olabilmektedir. Birbirinden farklı boyutlarda olan kilimler tasarım ve malzeme yönüyle de farklılık göstermektedir.

En Kolay Kilim Adresi Hali.net

04 Ağustos 2021

Hayat kolaylaştıran, zeminlerin koruyucusu ve en güzel aksesuarı kilim, eskimeyen bir zemin örtüsüdür. Tarihler boyu öykülere ev sahipliği yapan, şarkılara, türkülere konu kilim, halen saltanatını korumaktadır.

Dokumacılıkta Kilimin Yeri

02 Ağustos 2021

Geçmişten günümüze kültürel bir köprü niteliği taşıyan kilimler özellikle konar göçer dönemde yaşanan tarihsel olayların yansıdığı birer sanat eserleri olarak değerlendirilmelidir. Geçmişten günümüze kadar gelen kilimlerin hangi yöreye ait olduğu kullanılan teknik, renk ve motife göre belirlenmektedir. 

Kilim Modelleri Nelerdir ?

30 Haziran 2021

Kilimler iç mekan tasarımlarında önemli bir tamamlayıcı parçadır. Kilimlerin halılardan farklı daha ince ve boyutlarının daha ufak tercih edilmesidir. 

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.