Filtre (0)
Toplam 232 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10

Havlu 

Ev tekstilinin vazgeçilmezlerinden olan havlular evin birçok bölümünde aktif olarak kullanılır. İşlevsel özelliğiyle ön plana çıkan havlu birçok çeşide sahiptir.

Havlu Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle banyo ve mutfakta kullanılan havlular zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Bu çeşitlerden bazıları şunlardır:

1) Pamuk Havlu: En çok tercih edilen havlu çeşitlerindendir. Emiciliği yüksektir. Yıkandıktan sonra kuruması zaman aldığı için plajda tercih edilmez. Uygun fiyatlara sahiptir.

2) Mikrofiber Havlu: Pamuk havlulara göre daha ince olan bu havlular naylondan ya da polyesterden yapılır. Suyu iyi tutar. İçerdiği iplikler sayesinde çok sağlamdır ve yıllarca kullanma olanağı sunar. Daha çok plajda, havuzda ve sporda tercih edilir. Kuruması kolaydır.

3) Bambu Havlu: Bambu ipliklerinden yapılan bu havlular anti mikrop özellikleri ile tuvaletlerde tercih edilir. Doğal yapısı ile alerji karşıtıdır. Nemi emme özelliği yüksektir. Pamuğa göre daha yumuşaktır ve fiyatı daha yüksektir. Çevre dostudur.

Hangi Havlu Nerede Kullanılmalı?

Havlular kullanım yerlerine göre değişiklikler gösterir. Pamuk havlular uygun fiyat ve rahat kullanımı ile evlerde kullanılmaya uygundur. Özellikle banyo sonrası kurulanmak için idealdir.

Kuruması ve taşıması kolay olduğu için bambu havlular plajda, havuzda, sporda ve seyahatlerde kullanılması uygundur. Bambu havlular mikrop karşıtı ve hijyenik özellikleri ile tuvaletlerde kullanıma uygundur.

​​​​​​İnsanın günlük yaşantısında önemli bir yere sahip olan havlular sağlık ve hijyen açısından önemlidir. Bu nedenle dikkatli seçilmeli ve temizlenmelidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.