Gri Renk Halılar Ve Özellikleri

Gri Renk Halılar Ve Özellikleri

20 Ocak 2021

Evlerimizi süsleyen halıları alırken renklerine önem veririz. Herkesin sevdiği renk faklıdır. Kimisi daha koyu renklerdeki halıları tercih ederken, kimileri açık renk halıları beğenir. Evdeki mobilya ve eşyalarda halı belirlemede etken bir faktördür. Halıda kullanılan özgün renklerden bir tanesi de gridir. Gri renk, kiri belli etmediği için müşteriler tarafından çok tercih edilir.

https://www.hali.net/rengine-gore-halilar

Gri Renk Halılar Neden Tercih Edilir ?

Tüketiciler, halı alırken aldıkları halının eşyaları ile uyumlu olmasını isterler. Bunu sağlamak için de bazen daha açık tondaki renkleri kullanırlar. Her renkle uyumlu olan gri halı modelleri çok tercih edilir. Gri halıların tercih edilme sebepleri şöyle sıralanabilir:

1) Gri renk halılar her renkle uyumlu olacağından sevilerek alınır ve kullanılır.

2) Evlerine modern bir görünüm vermek isteyenler bunu sağlamak için gri renkli halıları tercih ederler.

3) İstenen ölçü ve ebatlarda bulabileceğimiz gri halılar kiri ve tozu göstermez.

4) Halıda kullanılan gri renk, farklı renklerle kolayca kombine edilebilir Bu renk, multi net halıların ana rengi olarak da kullanılabilir.

5) Kişinin tarzını yansıtan bu renk, her yaştan insana hitap eder. Ve eve sıcak bir görünüm sağlar.

6) Yer tabanları ile de uyumlu olan gri tonlar, bulunulan ortama farklı bir tarz katar.

Gri Renk Halıların Olmazsa Olmazı Mıdır?

Halı üretim firmaları genelde gri rengi ana renk olarak kullanırlar. Hem dokuması kolay hem de yumuşak kullanım sağlayan bu renler çok tercih edilir. Halı renkleri her ne kadar faklı olsa da gri tonlar her renkle uyumludur. Makinelerde faklı desenlerde dokunan halılar, gri renk ile farklı bir görünüm kazanır. Estetik ve sanatsal dokunuşlarla işlenen halılar, bulunduğu ortamın havasını değiştirir. Bu yüzden çok tercih edilir ve çok kullanılır.

Halının Rengi Müşterinin Alım Sürecini Etkiler Mi ?

Müşteri halının modeli ve boyutu kadar rengine de büyük önem verir. Alacağı halının sevdiği renklerde olması ve estetik olarak sunduğu güzellik müşteriyi olumlu etkiler. Her rengin alıcıda çağrıştırdığı renk duygusu farklıdır. Mesela gri renk genelde tarafsızlığı, uzlaşmacılığı ve gözlemciliği temsil eder.

Her renkle uyumlu olan bu renk, evlerimizde ve işyerlerimizde severek kullanılır.

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.