Geleneksel Motiflerle Modern Dekorasyonlar

Geleneksel Motiflerle Modern Dekorasyonlar

19 Ocak 2021

Klasik halı tasarımları, sevilen renkler ve geleneksel motifler sayesinde evlerin dekorasyonunu zenginleştirip günümüze kadar gelmiş durumdadır. Geleneksel halıların evin herhangi bir köşesindeki birçok alanda kendilerine yer bulabilen klasik halı modelleri gerçeği, modern ve geleneksel dekor ile oldukça ahenkli bir kombinasyon oluşturmaktadır. İplik cinsi ve dokuma yöntemi değerlendirilirken çeşitli klasik halı türlerinin ortak özelliği kullanılan desen ve renkler olarak karşımıza çıkmaktadır.

https://www.hali.net/

Ev Dekorasyonunda Halı Uyumu Çok Önemlidir

Kişilerin tercihlerine göre seçtikleri klasik halı modelleri, tasarımlarıyla evlerin görsel zenginliğini doldurarak birçok alanın göze hoş hitap etmesin sağlamaktadır. Yün ve iplikten yapılmış olan pek çok halı çeşidi olduğu gibi akrilik ve dokuma kumaş üzerine de dijital baskı olarak yapılmış olan halılar, çeşitliliği artırmaktadır. Dokuma yöntemi ne olursa olsun tasarlanan halıların dayanıklı bir yapısı vardır. Klasik modeller boyut olarak çeşitli renk ve desen seçeneklerine sahiptir.

Kullanılan Alana Göre Renk Seçimleri

Sadece ev için değil iş yerleri gibi uygun olan her alanda kullanılabilmektedir. Klasik halıların diğer halı türlerinden farkı, renk ve desen zenginliğinde yatmaktadır. Sıcak ve canlı renkler; kırmızı, sarı, lacivert, açık kahverengi ve pastel tonlarda işlenmiş desenler geçmişten ve geleneklerden aktarılmış havası vermektedir. Parlak ve canlı renklerle dekore edilerek her ortama kolayca adapte olabilen halılar, metal, deri ve ahşaptan yapılmış dekoratif unsurlarla gerçek bir uyum yakalamaktadır.

Halınızı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Birçok Unsur Bulunmaktadır

Halı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur boyutudur. Ölçüsüne karar verdikten sonra şekli, deseni ve renkleri isteğinize göre evinizin dekorasyonu ile uyum içinde olacak şekilde seçilmelidir. Mobilyanızın rengine ve yapısına bağlı olarak halılarınızı bütünü tamamlayacak şekilde seçmek yeterli değildir. Ayrıca evin aldığı ışık miktarına, duvarlarınızın rengine ve zemininize de dikkat etmelisiniz.

Örneğin loş bir alana halı serecekseniz daha açık ve aydınlık tonlardaki halıları seçmelisiniz. Böylelikle oldukça şık bir uyum yakalayabilirsiniz. Modern evlerde klasik halı kullanırken bakılması gereken en önemli şey, renk geçişlerinin birbirini tamamlamayı tercih etmesidir. Aynı renkteki mobilya ve halılar yerine zıt tonların ve renklerin kullanılması odayı daha sıcak hale getirecektir. Farklı ebatlarda üretilen klasik halılar her ev tipine ve dekorasyonuna uygun olmaktadır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.