Evi Güzel Gösteren Halı

Evi Güzel Gösteren Halı

27 Ocak 2021

Halı, evin olmazsa olmazı evi güzel gösteren en önemli eşyalardan biridir. Her evde her odada odalar ile uyumlu halı olmaktadır. Halı seçimi eşya renklerine, stile ev düzenine ve evin büyüklüğüne göre değişmektedir. Peki halı seçimi genel itibari ile nasıl olmalıdır?

https://www.hali.net/

Halıda Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Halı da renk seçimi yaparken; eşyalarınız ile aynı olmayacak ancak uyumlu olacak renkler seçmeniz önemlidir. Eşyalar ile aynı renk halı kullanır iseniz; bu kombin odayı çok boğacaktır. Eşyalardan farklı ancak uyumlu renkte halı seçimi ise odaya ferah ve güzel bir hava katacaktır. Bu sebep ile halı alırken renk seçimi en önemli ve dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Evdeki tüm odalarda bu hassas çizgiye dikkat edilmesi gerekmektedir.

Halıda Hangi Desenler Tercih Edilmelidir?

Halı desen seçimini alacağınız odadaki eşyaların renk ve modelleri etkilemektedir. Çok dolu göze gelen bir odaya sahip iseniz; halı seçiminde desenler daha sade ve düz olur ise gözü çok fazla yormaz. Hem eşyaların hem de halinin çok desenli olması gözü yorar ve rahatsız edici bir görüntü oluşmasına sebep olur. Bu sebeple halı seçiminde eşyaların deseni ve düzeni önemli rol oynamaktadır.

Halı Boyutu Ne Ölçüde Olmalıdır?

Halı boyutu her odanın büyüklüğüne göre değişir. Eşyaları yerlestirdikten sonra halıyı alacağınız odada ne kadar boş alan kalacaksa o boyutta halı seçimi doğru olacaktır. Eşyaların altına girecek büyüklükte halılar evde hem hoş bir görüntü oluşturmamakta hem de temizlik yaparken kadınların zorlanmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple ne çok büyük ne de komik bir görüntü oluşturacak şekilde çok küçük bir hali tercih edilmemelidir.

 

Özellikle hol de kullanım alanı daha küçük ve dar olduğu için kadınlar burada genellikle yolluk tercih etmektedirler. Aynı şekilde yatak odasında da eşyalar yerleştirildikten sonra kullanım alanı genelde küçük olmaktadır. Bu sebeple kadınlar yatak odasında da halı yerine yolluk tercih edebilmektedir.

Günümüzde; oval , yuvarlak , kare ya da dikdörtgen şeklinde farklı yolluk şekilleri kullanılmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.