Filtre (0)
Toplam 120 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

El Dokuması Halılar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Halılar iç mekanların tasarım, dizayn ve görünümünde büyük bir rol oynamaktadır. Bu sebeple halı seçerken birçok farklı noktaya dikkat etmeniz gerekir. Halının boyutu, rengi, üretiminin nasıl yapıldığı, iplik kalitesi, rengi modeli gibi birçok faktör göz önüne alınarak seçim yapılmaya özen gösterilmelidir.

Halılar el dokuması halı, makine halısı, ipek halı, yıkanabilir, kaymaz halı gibi birçok kategoriye ayrılmaktadır. Bunun sebebi hem kullanımının fazla olması hem de halı satışı yapan firma sayılarının da bu oranda fazla oluşudur. Bu sebep ile halınızı doğru firmadan temin etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Bizim sizlere bu konuda önerimiz hali.net web sitesi olacaktır. Birbirinden farklı halı modellerini web sitesinde oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz.

El Dokuması Halı Nedir?

El dokuması halı çözgü ipliklerinin üzerinde el ile düğümlenerek yapılan halı modelleridir. El dokuması halıların kalitesini, dokunan halıda kullanılan ipliğin türü, halının dokuma sıklığı ve düğüm şekilleridir. Düğüm şekilleri de simetrik Türk düğümü, İran düğümü ve hereke gibi kendi arasında sınıflara ayrılabilir. Daha sık dokunan ve daha kompleks düğüm atılarak dokunan halılarında fiyatı el işçiliğinin daha fazla oluşu sebebi ile diğer halılara nazaran daha fazla olmaktadır.

El dokuması bir halıda dikkat edeceğiniz bir diğer faktör ise modelin keskinliği ve halının boyasıdır. Daha çok eskitme veya vintage modeller olarak kullanılan el dokuması halıları ile yaşam alanlarınıza otantik ve tarihi bir doku kazandırabilirsiniz. Sizlere önerdiğimiz hali.net web adresinde birbirinden farklı renk, ton, model ve ebatta el dokuması halılarına ulaşabilirsiniz.

El Dokuması Halılarının Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Son yıllarda ev dekorasyonlarında vintage ve otantik modeller ile çok sık karşılaşmaktayız. Bunun sebebi eski dönemlere ait motiflerin yeniden değer ve önem kazanması, yaşam alanlarına bir doku kazandırma çabasına girilmesi ile açıklanmaktadır. Bu sebeple el dokuması halılar vintage severlerin en çok tercih ettiği halılar arasında gelmektedir.

El emeği ile üretilmiş halıların doğal yaşama da uyum sağlaması onu diğer halı modellerinden ayırmaktadır. Sizlerde el dokuması halıları için güvenle hali.net web adresinde sipariş verebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.