Filtre (0)
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
1 2

Doğal Ve Dana Postu Halıları 

Halı ve kilim dokumacılığı tarihimizde çok önemli bir yer sahiptir. Özellik ile eski Türk bölgelerinde hayvancılık alanında etkili olduklarından dolayı hayvanları her alanda kullanmaktan çekinmemişlerdir. Bunlardan bir diğeri de hayvan derilerinden yapılan halı, kilim ve kıyafet gibi alanlardır.

Doğal Dana Derisi Halısı Nasıl Yapılır?

Doğal olan derilerde üzerinde şekil verme konusunda kişinin pek bir etkisi yoktur. Doğal ve 0 dana derisi olduğu için ve her hayvanın derisi farklılık gösterdiği için üzerindeki renk tonları derinin orijinal rengidir. Doğal dana derisi halı yapılırken özenli ve dikkatli el işçiliği gerektirdiği için ustaların dikkatli olması gerekmektedir. Doğal dana derisi halısının üst kısmında post deri alt kısmında ki deride ise nubuk deri kullanılır.

Dana Postu Halı Nedir?

Orijinal dana derisi halısının dışında yapılan dana postu halı imitasyon dana derisi olarak da yapılabilmektedir. Bu tür olan halılara ise dana postu halı adı verilmektedir. Görünüş olarak birebir ancak derisi orijinal değildir.

Dana Postu Halısı Boyutları Nelerdir? Ve Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dana postu halısının boyutları ve ebatları değişiklik göstermektedir. Dana postu ebatları 3,5 m² ve 4,5 m² gibi rakamlarda değişiklik göstermektedir. Genellik ile evlerin salon ana giriş veya odalarında kullanılabilmektedir. Yanında diğer aksesuarlar olarak bitkiler tercih edilebilir.

Dana Postu Temizlik Süreçleri Nasıl Yapılmaktadır?

Tüm diğer deriler de oldu gibi dana derisi halılarının da temizliği oldukça kolaydır. Nemli bir alarak çok bastırmadan ovalama şeklinde temizliği sağlanabilir. Asla makinada yıkama yapılmamalıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.