Filtre (0)
Toplam 218 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10

Çocuk Odası Halısı Seçimi

Bebeğin ya da çocuğun odasında sıcak ve rahat bir şekilde yürümesini koşmasını izlemek kadar güzel ne var. Çeşitliliğin fazla olması çocuk odası için halı seçmeyi oldukça zor bir hale getirir. Seçimde hem iç koşulları hem de kalite özelliklerini hesaba katmak gerekir.

Duvarların dekorasyonu, tavan, zemin, yerleştirilmesi, nesnelerin kalitesi ve görünümü çocuk odası halısı seçiminde önemlidir. Yine bir çocuk odası için zemin kaplaması seçmek, odanın büyüklüğü, iç özellikleri, çocuğun cinsiyeti ve yaşı dikkate alınarak yapılmalıdır.

Doğal Halı Seçimi

Halının seçiminde en önemli özelliklerden birisi de doğallığının yanı sıra aynı zamanda ürünlerin çevreye bir zararı olmayan ürünlerdir. Bu maddeler pamuk, yün, keten veya ipek gibi doğal maddeler olabilir.

Doğal halıların temel avantajları:

- malzemenin çevreye zararlı materyallerden olmaması;

- şık görünüm;

- yüksek düzeyde ısı yalıtımı;

- uzun servis ömrü (belirli koşullar altında).

Bir çocuk odasındaki doğal halının da bazı dezavantajları da vardır:

- çabuk kirlenebilir;

- temizlenmesi zahmetli;

- üzerinde uzun süre kuru nem izleri;

- güve hasarına eğilimli;

- alerji hastaları için kontrendikedir.

Sentetik Halı Seçimi

Polyester, akrilik, polipropilen gibi sentetik bir malzeme seçilecekse mutlaka bileşimi iyici kontrol edilmelidir. Sentetik malzemelerden imal edilen halılar, çocuk odalarını dekore etmek için kullanılan türlerdendir. Birçok ebeveynin bu seçimi tesadüfi değildir. Modern suni elyaf üretim teknolojileri o kadar gelişmiştir ki, yüksek kaliteli özelliklere sahip halıların üretimi sağlanmaktadır. Polipropilen halılar genel olarak bir popülariteye sahiptir.. Bu malzeme petrol ürünlerinin işlenmesi sonucu üretilir. Genellikle bu halılar ürünler düşük bütçeli ürünlerdir.

Sentetik Halıların Avantajları

- statik elektrik biriktirme,

- dokunuşa hoş,

- hipoalerjenik malzeme, herhangi bir çocuğun odasında kullanılabilir,

- güneşte solma,

- neme dayanıklı,

- güveler veya diğer canlılar yaşayamaz,

- temizlemesi kolay.

Dezavantajları arasında, soğuk mevsimlerde doğal halılara göre daha düşük ısı yalıtımı sağlaması ve daha kısa ömrünün olmasıdır. Bu tür ürünler üzerindeki uzun süreli mekanik hareketle deforme olur (ağır mobilyalar koymamak gerekli).

Çocuk odası halılarının çocuğun fiziksel gelişiminde de önemli rol oynayacağı unutulmamalı. Geleneksel olarak, halı ebatları küçük- 100x150 cm'ye kadar; orta - 150x200 cm'ye kadar; büyük - 200x300 cm şeklindedir. Fakat bu çocuk odası halısı için değişiklik gösterebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.