Filtre (0)
Toplam 768 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 7 ... 14 ... 32

Beyaz, Krem ve Bej Halılar

Genel olarak ev dekorasyonunun çok büyük ve de önemli bir parçası krem, bej ya da beyaz halı seçimi, bulunduğu ortamlara bir anda bambaşka hava katar. Seçtiğiniz renk, kullandığınız boyutun seçimleri evinizin havasını değiştirmekte çok etkilidir. Ferah ve ya aydınlık dekorasyonu sevenler için de beyaz, bej ve krem halı modelleri çok uygun seçenek olabilir.

Beyaz Krem ve Bej Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Öncelikle odanız için beyaz, krem ya da bej halı seçmek istiyorsanız, halının bakımını sık aralıklar ile yapmaya çalışmalısınız. Açık renk halıların özenli temizlik gerektirdiğini de göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca desenli ve beyaz ağırlıklı olan bir halı satın almak ister iseniz, içinde kullanılan başka renklerin odanın dekoruna da uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Düz beyaz olan halı tercihiniz ise kullanacağınız diğer detayda özgür olabilirsiniz.

Açık rengin bütün renklerle olan muhteşem uyumundan faydalanarak pek çok farklı kombin yapabilirsiniz. Beyaz, krem ve ya bej halı seçerken rengin çok dikkat gerektiren bir bakımı da olduğunu göz önüne alıp kullanılan malzemenin çok kolay temizlenebilir olmasına da dikkat edebilirsiniz. Böylece de ayıracağınız temizlik zamanını ve de emeğinizi boşa harcanmamış olur.

Beyaz Krem ve Bej Halı Seçmenin Faydaları

Odaya girildiği hemen ilk andan itibaren çok dikkat çeken beyaz, krem ve bej renk, ferah ve de tertemiz bir his bırakmaktadır. Aynı zamanda odada karmaşa yaratmamak için bu halı gibi büyük parçalarda da sade ve ya açık rengin tercih edilmesi, başka dekorasyon ögelerinde daha da karışık desenleri ve ya farklı, eğlenceli renkleri kullanmaya da imkan tanır.

Özgür seçimlerin en iyi anahtarı olarak beyaz, bej ya da krem halı kullanmak oldukça iyi tercih olacaktır. Kullanacağınız halının genel olarak boyutunu seçtikten sonrasında kolay temizlenebilir malzemeden halı satın almak, odanızın da dekoruna iyi başlangıç yapmanız için ilk adım olur.

Açık Renk Halı Temizliği

Halı rengini seçerken krem, bej ya da beyazın daha çok tercih edilmesi ve de temizlik hususunda daha kolay temizlendiği için idealdir. Beyaz olan halılarda ayrıca toz ve kirleri daha fazla gösterdiği için temizliği ve bakımında daha özen gerektirilir. Tabiki açık renk halınızın temizlenmesinde diğer halı renklere göre çok daha sık yapmalıdır.

Öncelikle yapmanız gereken halınızı tozlardan arındırabilmek için güçlü bir elektrik süpürgesiyle güzelce tozları vakumlamalıdır. Ancak dipte kalan toz ve de kirleri halıdan uzaklaştırmalısınız. Sadece düzenli yapılan bu işlemler sayesinde tozların derine inmeden temizlendiğini göreceksiniz.

Süpürme işlemini yaparken tek bir taraftan süpürme yapmalısınız ve görünümdeki oluşabilecek izleri yani dalgalanmaların da önüne geçebilirsiniz. Halınızın ucunda püskülleri varsa eğer vakumlama işlemini yaparken daha dikkatli olmalısınız. Püskülleri daha dikkatli bir şekilde tek yöne doğru temizlemelisiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.