Filtre (0)
Toplam 319 ürün görüntüleniyor.
626,4 TL'den başlayan fiyatlarla!
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 14

Bakır, Bronz Ve Kahverengi Halılar

Günümüzde en çok tercih edilen halı renklerinden biri de bakır, bronz ve kahverengi halılar olmaktadır.

Bakır Bronz ve Kahverengi Halılar

Genel olarak dekoratif açıdan zeminin tamamlayıcısı halılar, evdeki havayı değiştirmek amacı ile önemli işlevlere sahip olur. Evin tüm odaları ile beraber uyum içerisinde olabilecek olan modeller, dekoratif ürünler ile beraber göz kamaştırıcı şıklığa sahip olabilir. Ayrıca özellikle bronz renk halı modelleri, evinizde de sıcak bir atmosfer oluşturmanın temel parçalarından birisidir.

Eşyaların tümüyle genellikle uyum içerisinde olan bu halılar, dekorasyonun asıl yaratıcıları olmaktadır. Evlerde çok popüler olan bronz, bakır ve kahverengi halı modelleri, kaliteli ve de yumuşak dokusu ile rahat hareket imkanı sağlar iken modern ve şık görünümü ile de odanızın havasında gözle görülür değişimlere yol açabilir.

Bakır Bronz ve Kahverengi Halının Avantajları

Genelde açık ve ya koyu renk bakılmaksızın bu halı modellerinin pek çok avantajı bulunur. Avantajlar şu şekildedir.

Bunlar;

Özellikle çocuklu ve ya misafirin çok geldiği evlerde, halıların üzerinde oluşabilecek lekeleri hiç bir zaman görünmez kılar, ayrıca kolay bir şekilde silinebilir.

Açık ve ya koyu parkelerin zeminleri fark etmeksizin bütün zemin tonları ile bir uyum içerisinde olabilir.

Ayrıca vintage bakır renk halılar evinize otantik görünüm katmaktadır. Odanızın atmosferine sıcak hava katar. Düz ve desenli modern halılar zengin bir görünüm sağlar. Çeşitli desenlere sahip olması sayesinde de, evinizin her köşesinde rahat bir şekilde kullanabilme imkanına da sahip olabilirsiniz.

Halı İle Tonların Uyumu

Genellikle halılar dekorasyonun zor seçilen bileşenlerinden biridir. Çünkü verilecek çok karar vardır. Halı stili, elyafların tipi, halı deseni, kalite ve de son olarak renk seçimi şeklindedir. Renk genel olarak halı kullanıcıları için zor kararlardan biridir. Ayrıca halı rengi seçilir iken dikkat etmeniz gereken birtakım koşullar vardır. Genelde en çok tercih edilen renklerden bakır, bronz ve kahverengi, birçok ev sahibinin de ilk seçimidir. Özellikle evcil hayvan besleyen kişiler için çok avantajlı olur. Açık kahve, bronz ve bakır halı ise daha küçük olan odaları büyük hissettirebilir. Buna ek olarak nötr renklere sahip olan dekoratif ürünler ile beraber odanızda minimalist dekor yaratılabilir.

Halıların Bakımı ve Temizliği

Halı temizlerken üstünde ve aralarda olan tozların havada uçuşmasını ve de dolaşımını engellemek için düzenli olarak elektrik süpürgesi ile temizlenmeniz gerektirmektedir. Halıları dövme veya çırpma bu tür işlem yaparken geçmişten gelen yöntemlerle halıya zarar verilir. Sadece halı yıkandıktan hemen sonra kurutulmalı ve güneş ışığından biraz uzak tutulmalıdır. Ayrıca yıkama sırasında çamaşır suyu kesinlikle kullanılmamalıdır. Zemin Islaksa serilmemelidir. Eğer el yapımı halıların temizliğindeki profesyonel halı yıkama işleminde en doğru olan yöntemdir. Bakıldığında üzerinde bulunan talimatların yeri getirilmesi sonunda uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanım sunar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.