Alez  

Alez sayesinde yatak ömrünün uzanması sağlanmaktadır. Gelişen teknoloji ile yatak ömürlerini bu örtüler sayesinde uzatmak mümkündür.

Alez Nedir?

Alez; yatakların üzerine serilmektedir. Bu sayede yataklar üzerinde koruyucu tabak yaratır ve yatağı korur. Alez, çarşafsız bir şekilde yatağın direk olarak üstüne serilmektedir. Daha sonra da üzerine yatak çarşafı serilir. Böylelikle yatağınız daha iyi korunmakta olur. Alez aynı zamanda yatağın kirlenmesini de önlemektedir.

Kapitoneli ve sıvı geçirmez olarak alezler ikiye ayrılır. Kapitoneli alezler; pamuklu olmaktadır. alezlerin yatak ile temas olan bölümü sıvı geçirilmez şeklinde üretilmektedir. Hali.net sitesi alez modellerini satışa sunmaktadır.

Alez üzerinde yoğun bir sıvı dahi dökülse yatak ile herhangi bir temas olmaz. Böylelikle yatağı korur. Çocuklu evlerin özellikle çok tercih ettiği bir üründür.

Alez Nasıl Yıkanır?

Alezler çamaşır makinasında yıkanabilmektedir. Alez çamaşır makinasında çok yüksek bir programda yıkanmamalıdır. Aşırı sıcak olan programlarda alez de yıpranma olabilmektedir. Çamaşır makinesinde alez yıkarken çok fazla deterjan koyulmamalıdır. Bir yüzü muşamba olduğundan deterjan yüzeyde kaygan bir his bırakabilmektedir. Ayda bir kez alezlerin yıkanması yeterli olacaktır. Kurutma işlemi direk güneş almayan yerlerde yapılmalıdır.

Çocukların yataklarında ve aynı zamanda yetişkinlerinde yataklarında kullanılabilmektedir. Alezler sayesinde yatakların koruması fazla olmaktadır. Birkaç yılda bir alezler ucuz fiyatlara değiştirilerek yataklarınızın korumasını sağlayabilmek mümkün olacaktır.

Alez Nasıl Kullanılır?

Alezlerin köşelerinde yatağa kolay bir şekilde takılabilmesi için lastikli bölümleri bulunmaktadır. Bu lastikli bölümler sayesinde toplanma veya kayma olmaz. Alez takılan yataklar lekelerden veya kirlerden korunmaktadır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.