Filtre (0)
Toplam 1034 ürün görüntüleniyor.

120X500 Halı

Bulunduğu ortama şık ve zengin bir görünüm katması sebebiyle halı kültürümüzün vazgeçilmez unsurlarından birisidir. En yaygın kullanım alanının ev olmasıyla birlikte, ofis ve kamuya açık alanlarda da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca halı temizlik açısından da büyük kolaylık sağlar.

120x500 Halının Kullanım Alanları

Dar ve uzun alanlarda tercih edilen 120x500 halı genellikle koridor, mutfak, yatak odası, antre ve hollerde tercih edilir. Genellikle dar alanlarda tercih edildiği için renk ve mobilyalarla uyumu diğer halı modellerinde olduğu kadar aranmamaktadır. Zemin soğukluğunu geçirmemesi sayesinde sıcak ve soğuk hava dengesini sağlamakta da oldukça kolaylık sağlar.

Halı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı seçimine karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Doğru halıyı seçebilmek için öncelikle halının kaplayacağı boyut, tasarımı ve kullanım alanına dikkat edilmelidir. Doğru halı ölçülerine karar verebilmek için öncelikle odanın ölçüsüne ve eşyaların kapladığı alana dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca duvar ve mobilya renkleriyle halının uyumu da bulunduğu ortama ekstra bir şıklık katmasını sağlayacaktır.

Doğru halıyı seçebilmek için ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da halının dokusudur. Kaliteli ve sağlam bir halı çok uzun yıllar kullanılabilir. Halının kalitesi ve dokusu sağlık açısından da oldukça önemlidir. Herhangi bir alerjik durum varsa halı seçimine ayrıca dikkat edilmelidir. Toz tutmayan yapıya sahip olması da aranması gereken özellikler arasında öne çıkmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.